مناسب‌سازی باید پیوست تمامی طرح‌های عمرانی قرار گیرد

ایلام - ایرنا - معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: رعایت مناسب‌سازی به منظور سهولت تردد معلولان و جانبازان باید پیوست اجرایی تمامی طرح‌های عمرانی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز سه‌شنبه در نشست شورای مناسب‌سازی استان ایلام افزود: باید تمامی ادارات، ارگان‌ها، بانک‌ها و اصناف در این زمینه عزم همگانی داشته و با رعایت این مهم و یا اصلاحات لازم در روند مناسب‌سازی، بستر لازم برای تردد افراد دارای معلولیت و جانبازان فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی ادارات مکلف به اجرای مناسب‌سازی هستند، ادامه داد: افراد دارای معلولیت و جانبازان همچون سایر افراد جامعه دارای حقوق شهروندی از جمله تردد آزاد و بدون مانع هستند و نباید این مساله موجب عدم رضایت این قشر شود چراکه رعایت نکردن آن توهین به این افراد است.

وی اظهار کرد: در حوزه مناسب‌سازی به عنوان الزام اجتناب‌ناپذیر جدیت لازم باید وجود داشته باشد تا بستری آرام برای تردد آسان و ایمن افراد دارای معلولیت و جانباز فراهم شود.

معاون عمرانی استاندار ایلام با بیان اینکه اجرای مناسب‌سازی به اعتبار کلان نیاز ندارد، افزود: باید در برنامه زمانی مناسب این مساله به صورت جدی اجرایی شود.

وی از همه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان خواست: قانون مناسب‌سازی را در اولویت کار قرار دهند تا در این زمینه شهری بدون مانع برای همگان ایجاد شود.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام نیز در این نشست از مسئولان مربوطه خواست: در ساخت و سازهای جدید شهری قانون مناسب‌سازی رعایت شود.

زهرا همتی بیان کرد: رعایت مناسب‌سازی در محیط‌های مختلف به معنی رعایت حقوق افراد دارای معلولیت و جانباز است تا این افراد به عنوان قشری از جامعه از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

۱۴هزار فرد دارای معلولیت و ۱۱ هزار جانباز در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =