معافیت قانونی مالکان ۱۳۰۰ انشعاب آب و فاضلاب خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- رییس اداره خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: صاحبان هزار و ۳۳۷ فقره انشعاب واگذار شده از ابتدای سال گذشته تا کنون مشمول معافیت و بخشودگی قانونی حق انشعاب آب و فاضلاب شده‌اند.

حمزه منظم وطن روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۹۵۵ فقره انشعاب از این تعداد مربوط به سال گذشته است و ۳۸۲ فقره نیز در سال جاری واگذار شده ‌است.

وی ادامه داد: مجموع بهای حاصل از فروش انشعابات مشمول معافیت، ۱۲میلیارد و ۷۰میلیون ریال است که این شرکت در راستای اجرای ضوابط مربوط به معافیت‌ها و بخشودگی‌های قانونی انشعابات آب و فاضلاب ابلاغی از طرف وزارت نیرو برای مشمولین این معافیتها را اعمال کرد و وجوه مربوطه را دریافت نکرد.

رییس اداره خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: موضوع تخفیفات و بخشودگی‌های قانونی که هر سال به شرکت‌های آب و فاضلاب ابلاغ می‌شود عمدتا شامل تخفیفات حق انشعاب آب و فاضلاب و بخشودگی مربوط به آب بها می‌شود.

منظم وطن افزود: تخفیفات حق انشعاب شامل مساجد و مصلی ها، حوزه های علمیه، اماکن دینی اقلیت های مذهبی، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، جانبازان ۲۵ درصد به بالا، خانواده شهدا، آزادگان و مدارس خیرساز می شود.

وی اضافه کرد: بخشودگی آب بها نیز مشمول مدارس، مساجد، حسینیه‌ها، موسسات قرآنی، حوزه های علمیه، اماکن مذهبی اقلیتهای دینی و گلزار شهدا می‌شود. 

او ادامه داد: در حال حاضر شهرهای سبزوار، نیشابور، تربت‌حیدریه، گلبهار، طرقبه، شاندیز و گناباد تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری این استان زیرپوشش خدمات آبرسانی هستند و آب مورد نیاز ۷۰۳ هزار و ۵۰۶ مشترک در ۷۶ شهر توسط این شرکت تامین می‌شود.
شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی  در ۷۶ شهر و دو هزار و ۴۰۰ روستای این استان، سه میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک را زیرپوشش خدمات خود دارد و به تمام شهرهای استان به جز مشهد خدمت‌رسانی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =