قالیباف: باید تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کنیم

تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما در دولت، مجلس، پژوهشگاه‌ها و حوزه صنعت باید تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کنیم.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی پس از استماع گزارش وزیر نفت در جلسه علنی امروز- سه شنبه- گفت: شرایط امروز ما با توجه به اقدامات دشمن که باعث تحریم و فشار بر کشور شده در موضوع نفت آنچه مشخص و روشن است نمی‌توانیم با هدفگذاری‌ها و برنامه‌های گذشته پیش برویم.

وی افزود: همه ما در دولت و مجلس و در پژوهشگاه‌ها و حوزه صنعت باید بپذیریم که تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کنیم و رویکرد و روش و ابزار و تجهیزات فنی را با رویکرد که امروز اتخاذ می شود انجام دهیم و این توان در مجموعه وزارت نفت است و بخش صنعت و تکنولوژی و نفت این کار را انجام می‌دهیم و این کار شدنی است و گام‌های خوبی هم در این مسیر برداشته شده است و اگر چه در برخی حوزه‌ها عقب ماندگی داریم و اما پیشرفت‌هایی داریم که به توان فنی کشور در این باره افتخار می‌کنیم که حدود ۱۴ میلیون تن فرآورده داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  اگر این باور در مجوعه مدیران و تصمیم گیران باشد، موفق خواهیم شد، در حوزه  انرژی باید پاسخ دهیم چرا این حوزه آنگونه که باید و شاید رونق نگرفته است و این تغییر رویکردهایی است که باید اتفاق بیافتد.

قالیباف گفت: در بحث خام فروشی، فرآورده‌ها و اولویت‌ها و بحث مهم الگوی مصرف که در مصرف جزو کشورهای مصرف هستیم و کار و عملکرد ما در این بخش قابل قبول نیست.

وی افزود: دلیل منطقی و قابل بحث بودن جلسه امروز این است که وزیر نفت و همکاران وزارت نفت بسیاری از موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان را پذیرفته اند؛ این مسیر ادامه پیدا کند تا وزارت نفت با کمیسیون انرژی و مرکز پژوهش‌ها بحث‌های مطرح شده را نهایی کنند، این کار در دو یا سه هفته پیش رو قابل انجام است؛  می‌توانیم مشکلات را در سال پایانی دولت حل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =