افزایش مراجعه کنندگان کرونا به مراکز درمانی البرز

کرج - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که  تعداد مراجعه کنندگان با علائم اولیه کرونا به مراکز درمانی البرز طی ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روزهای اخیر افزایش یافت.

تعداد مراجعه بیماران کرونایی استان البرز به مراکز درمانی در روزهای اخیر به زیر ۵۰۰ نفر رسید و شمارپذیرش روزانه بستری ها کمتر از ۷۰ نفر بود   

دکتر محمد فتحی روز سه‌شنبه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته  ۶۰۰ نفر به مراکز درمانی و بهداشتی استان با علائم اولیه کرونا مراجعه کردند که ۱۰۴ نفر آنان به علت وخامت حال در بیمارستان‌ها بستری شدند .
وی افزود: مجموع کل موارد بستری از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز ۱۶ هزارو ۵۴۹ نفر بوده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۵۱۱ نفر مورد قطعی مثبت کرونا تشخیص داده شده است. 
این مسوول با بیان اینکه اکنون ۴۵۱ نفر در مراکز درمانی البرز بستری  هستند گفت: از این تعداد ۱۸۵ نفر بیمار قطعی کووید ۱۹ می‌باشند. 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه تعداد ۱۱۳ بیمار بستری شده جوان و پایین تر از سن ۵۰ هستند تصریح کرد : تعداد بیماران بستری شده ی بدحال در ۲۴ ساعته گذشته به ۱۲۱ نفر رسید. 
وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به یک هزارو ۳۴  نفر رسید .
 فتحی تصریح کردکه  از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۵هزار و ۵۵نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

همچنین  مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که در این شرایط کرونایی گروه های پرخطر می توانند از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

دکتر امیر بقایی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت : تزریق واکسن آنفلوآنزا برای همگان ضروری نیست  و فقط گروه های پر خطر شامل کودکان زیر ۶ سال ، خانم های باردار و افراد دارای  بیماری های زمینه ای مانند ضعف سیستم ایمنی، بیماری کبدی و کلیوی می توانند استفاده کنند.

 مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان داشت : توزیع واکسن آنفلوآنزا از اول مهر ماه سال جاری  در استان البرز آغاز خواهد شد.

وی اظهارداشت: این  واکسن از طریق معاونت بهداشتی و خانه های بهداشت برای افراد پر خطر به صورت رایگان تزریق می شود و سالمندان نیز می توانند با در دست داشتن کارت ملی به داروخانه ها مراجعه کرده و با قیمت دولتی حدود ۴۰ هزار تومان واکسن را دریافت کنند.

بقایی گفت : در تلاش هستیم تا برای سایر افراد نیز واکسن را تهیه  کرده و با قیمت دولتی از طریق داروخانه ها عرضه کنیم .

وی افزود : اکنون  واکسن های موجود در بازار یا مربوط به سال گذشته بوده و یا تقلبی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =