گازرسانی به روستاهای لرستان ۴۹۰ درصد افزایش یافت

خرم‌آباد – ایرنا – مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: گازرسانی روستایی در این استان از سال ۹۲ تا کنون ۴۹۰ درصد افزایش یافته است که اقدامی بزرگ در تحول و توسه روستاها محسوب می شود.

کرم گودرزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد روستاهای گازرسانی شده استان تا سال ۹۲ معادل ۲۹۳ روستا بوده که در طول ۲ دوره دولت تدبیر و امید یکهزار و ۴۳۴ روستای واجد شرایط، به این تعداد اضافه شد.

وی اظهار داشت: این خدمت با رشد ۴۹۰ درصدی نسبت به سال ۹۲ یک اقدام بزرگ و اساسی برای تحول و توسعه روستاها محسوب می شود و اکنون تعداد روستاهای گازرسانی شده لرستان به یکهزار و ۷۲۷ مورد رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد اشتراک روستایی گاز استان تا سال ۹۲ معادل ۵۹ هزار و ۳۱۷ مورد بوده که با اضافه شدن ۹۷ هزار و ۵۰۶ اشتراک جدید طی سال ۹۲ تا کنون به ۱۵۶ هزار و ۸۲۳ مورد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان رشد تعداد مشترکان گاز روستایی ازسال ۹۲ تاکنون را ۵۴ درصد عنوان کرد و ادامه داد: ضریب گازرسانی روستایی استان تا قبل از دولت تدبیر و امید ۴۱ درصد بوده و در حال حاضر ۸۹ درصد می باشد.

گودرزی در خصوص گازرسانی شهرهای استان نیز گفت: سال ۹۲ تعداد شهرهای بهره مند از خدمت گاز در لرستان ۲۰ مورد بوده که تا سال گذشته ۶ شهر به این تعداد افزوده شده و هم اکنون کار گازرسانی به شول آباد الیگودرز به عنوان آخرین شهر بدون گاز، در دست اقدام است.

وی ادامه داد: در این مدت تعداد اشتراک های شهری از ۲۹۴ هزار و ۱۱۳ مورد به ۳۸۷ هزار و ۷۹۷ مورد رسیده به این معنا که طی حدود هفت سال گذشته ۹۳ هزار و ۶۴۸ اشتراک جدید گاز در شهرهای استان ایجاد شد.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان تصریح کرد: ضریب نفوذ گازرسانی شهرهای استان در سال ۹۲ معادل ۹۷ درصد بوده که اکنون ۹۹.۸ درصد می باشد.

گودرزی اضافه کرد: همچنین از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار انشعاب جدید در استان واگذار و از این تعداد ۵۵۰ انشعاب به صورت رایگان و در راستای انجام مسوولیت های اجتماعی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی اهدا شده است. شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha