روایتگری حقایق کربلا در نمایشگاه «جلوه‌های عاشورایی» پردیس

تهران- ایرنا- نمایشگاه «جلوه‌های عاشورایی» در فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس راه‌اندازی شد تا راویان در محفل فرهنگی و هنری، حقایق کربلا را برای بازدیدکنندگان و دوستدار اهل بیت(ع) روایت کنند.

امام جمعه پردیس روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از این نمایشگاه به خبرنگاران اظهار داشت: بیان حقایق تاریخی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با به‌کارگیری خلاقیت و ابتکار هنری، مهمترین ویژگی نمایشگاه جلوه‌های عاشورایی است.

به گفته حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی برپایی این نمایشگاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی و با توجه به اهمیت مسائل فرهنگی و مذهبی در شهر جدید پردیس مصوب شد و با همکاری شرکت عمران شهر جدید، شهرداری و شورای اسلامی شهر پردیس به مدت ۱۲ شب دایر می‌شود.

وی با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اظهار داشت: نمایشگاه در فضایی وسیع و بدون سقف با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شده و ماسک و دستکش در ابتدای ورود به مراجعان داده می‌شود.

وی بیان کرد: عزاداران حسینی امسال در برگزاری مراسم سوگواری ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی، نقشه دشمنان برای دور کردن مردم از اهل بیت (ع) را نقش بر آب کردند و علاقه خود را  اهل بیت (ع) نشان دادند.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه جلوه های عاشورایی فرصت خوبی برای بیان حقایق تاریخی و مذهبی برای نسل جوان است تا بدانند امویان با چه شگردهایی مسلمانان را در مقابل امامت و قرآن ناطق قرار دادند.

امام جمعه شهرستان پردیس با بیان اینکه امام حسین(ع)  برای هدایت مردم به راه راست قیام کرد، افزود: در این نمایشگاه حقانیت امام حسین (ع) و نادرستی دشمنان با روایتگری راویان به نمایش گذاشته شد تا مردم با دیدن حق و باطل انتخاب درستی داشته باشند.

به گفته وی این نمایشگاه تا چهارم مهر همه روزه از ساعت ۱۷/۳۰تا ۲۲/۳۰ پذیرای دوستداران اهل بیت(ع) است و برای سایر مناسبت‌های مذهبی مانند ایام فاطمیه و غدیر نیز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا آموزش سفالگری، فعال شدن محل بازی کودک، حمایت از ایتام، عرضه پوشاک حجاب، اینترنت رایگان، پاسخگویی به مسائل شرعی از بخش‌های جنبی این نمایشگاه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =