۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84039346
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه حوادث در مهاباد

مهاباد- ایرنا- آتش سوزی کارگاه به علت جوشکاری در یکی از روستاهای مهاباد، خاکستر شدن انبار یونولیت و نجات سگ گرفتار شده در چارچوب درب یکی از منازل مهاباد از جمله حوادث اتفاق‌افتاده طی هفته گذشته در این شهرستان است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حادثه نخست، بی‌احتیاطی فردی در هنگام جوشکاری موجب بروز آتش سوزی یک کارگاه شده و این محل به همراه خودرویی که در آن قرار داشت، به خاکستر تبدیل شد.

رحمان احمدی ادامه داد: به دنبال دریافت گزارش مردمی مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در یک کارگاه واقع در روستای "ترشکان" از توابع بخش مرکزی مهاباد ماموران بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: ماموران، به محض رسیدن آتش را خاموش کردند ولی انبار و خودرو واقع در آن در آتش سوخته بود.

از بین رفتن انبار یونولیت در مهاباد

احمدی اظهار داشت: یک انبار نگهداری یونولیت در این شهرستان نیز دچار حریق شد ولی آتش‌نشانان توانستند آن را مهار و از گسترش آتش جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه در این حادثه ۲ اکیپ سازمان بلافاصله به محل اعزام شدند، گفت: بیشتر انبار یونولیت و محصولات داخل آن در آتش سوخت و خسارات مالی زیادی به بار آمد ولی در این سانحه کسی آسیب ندید.

نجات سگ گرفتار شده در لابه لای درب منزل مسکونی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد بیان کرد: یک قلاده سگ گرفتار در یکی از منازل این شهرستان نیز با تلاش ماموران سازمان، نجات یافت.

احمدی اظهار داشت: در این حادثه قسمت گردن این سگ که در لابه لای درب منزل مسکونی گیر کرده بود و امکان خفگی آن در صورت نجات نیافتن وجود داشت، با تلاش ماموران رها شد.

وی یادآور شد: سگ گرفتار شده با کمترین آسیب دیدگی در زیستگاه مناسب خود رها شد.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

روزانه به طور میانگین ۱۵۰ تماس با سامانه ۱۲۵ این سازمان برقرار ولی کمتر از ۱۰ درصد آن منجر به عملیاتی می‌شود.

پارسال ۷۶۰ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانی در مهاباد انجام شده که ۶۳۶ مورد در حوزه شهری و مابقی نیز در روستاها بوده ‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =