ظرفیت سرمایه‌گذاری درشهرک شیلاتی گناوه ۶۱۰ میلیارد تومان است

گناوه - ایرنا - مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر گفت: حجم سرمایه‌گذاری در شهرک شیلاتی رودشور بندرریگ شهرستان گناوه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های اقتصادی کشور ۶۱۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده‌است.

محسن شریفی شایگان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: ۹۰ درصد سرمایه‌گذاری در این طرح که در ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید نقش آفرین خواهد شد، از منابع بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی اظهارداشت: این مجتمع  با سه هزارو ۶۱۱ هکتار مساحت در دست احداث است و به عنوان بزرگ‌ترین و اولین شهرک شیلاتی کشور با حضور بخش خصوصی توانمند از نظر فنی و مالی اکنون پیشرفت فیزیکی آن در بخش زیرساخت‌های مشترک حدود ۸۰ درصد است.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر افزود: باتوجه به پیشرفت بسیار خوب این شهرک، طبق دستور استاندار بوشهر هزینه برق رسانی آن توسط دولت از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری پیش بینی شده‌است.

ویشریفی شایگان ادامه داد: طرح برق رسانی به این مجتمع با پیشرفت ۳۰ درصدی در دست اجرا است.

وی گفت: تامین برق برای هر مزرعه با یک مگابایت یکی از اتفاقات خوب در این شهرک  است که از محل نیروگاه سیکل ترکیبی به میزان ۵۰ مگابایت برای این شهرک تامین و درحال اجرا است.

شریفی شایگان به نقش این شهرک در ایجاد اشتغال پایدار اشاره کرد و افزود: با بهره‌برداری کامل از این طرح یکهزار و ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم و یکهزار نفر غیرمستقیم اشتغال‌زایی درمنطقه ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: در اجرای تحقق فرامین رهبرمعظم انقلاب در خصوص جهش تولید،  طبق برنامه ریزی صورت گرفته تولید میگوی این شهرک ۲ برابر تولید کنونی استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی گفت: تولید میگوی استان بوشهر در زمان حاضر ۲۳ هزار تن است که ظرفیت تولید این شهرک تا ۲۱ هزار تن در سال با ۲ برداشت پیش‌بینی شده‌است.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان بوشهر اظهارداشت: طبق برنامه زمان بندی شده امیدواریم در خرداد سال ۱۴۰۰  این شهرک به بهره‌برداری برسد و بخشی زیادی  از مزارع آن وارد چرخه تولید شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از قطب های پرورش میگو استان بوشهر با دارابودن ۳ سایت در بندرریگ، رودشور جنوبی و حله است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha