نایب رییس فدراسیون شطرنج: در شرایط کرونا در رقابت‌های بین‌المللی شرکت کردیم

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون شطرنج با بیان اینکه ورزشکاران و قهرمانان این رشته در دوران کرونا کمترین افت را نسبت به سایر ورزشکاران حرفه‌ای داشتند، گفت: در این شرایط در بیشتر رقابت‌های بین‌المللی شرکت کردیم.

«شادی پریدر» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری رقابت‌های شطرنج چه مجازی و حضوری تفاوت چندانی ندارد و به همین دلیل کمترین اٌفت را در بین ورزشکاران حرفه‌ای شاهد بودیم.

وی افزود: در دوران کرونا توانستیم در رویدادهای آسیایی، جهانی، جوانان و پیشکسوتان آسیا حضور یابیم. حتی تیم ایران هم در المپیاد جهانی شطرنج خوب ظاهر شد و حتی «سارا سادات خادم‌الشریعه» که توانست بهترین عملکرد رقابت‌ها را در کل بازی‌ها داشته باشد، توسط فدراسیون جهانی موسوم به فیده تقدیر شد.   

نایب‌رییس فدراسیون شطرنج اضافه کرد که در سطح داخلی رقابت‌های قهرمانی کشور را برگزار کردیم و به زودی نیز رقابت‌های قهرمانی رده‌های سنی هم برگزار می‌شود. در عین حال  دوره‌های داوری و مربی‌گری برگزار شده است و توانستیم میزبانی داوری بین‌المللی را اخذ و برگزار کنیم.

پریدر ادامه داد که این فدراسیون از فروردین ماه امسال و در دوران کرونا اردوهای تیم‌ملی را به صورت مجازی برگزار کرده و اردوهای تیم‌های رده سنی هشت تا ۱۸ سال هم در شهریورماه آغاز شد.

وی درباره اخذ میزبانی‌های جدید نیز خاطر نشان کرد: به دنبال میزبانی‌هایی هستیم که در شرایط فعلی کرونا هزینه‌بَر نباشد اما اولویت ما برگزاری رقابت‌های داخلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =