روزانه ۱۷۰۰ لیتر آبرسانی سیار به شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری انجام می‌شود

شهرکرد- ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به افت منابع آبی زیرزمینی، هم‌اکنون روزانه یکهزار و ۷۰۰ لیتر آب به صورت سیار به واحدهای صنعتی سامان، شهرکرد و بلداجی آبرسانی می‌شود.

حمیدرضا فلاح روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، به فعال بودن ۹۰۹ واحد صنعتی در ۱۷ شهرک و چهار ناحیه صنعتی این استان اشاره کرد و افزود: با افت شدید منابع آبی در سطح استان، بیشتر شهرک‌های صنعتی این استان بحران ‌آبی شده است.

وی با اشاره به افزایش آبرسانی سیار به شهرک‌های صنعتی شهرکرد، سامان ۱و ۲ و سفیددشت در چند روز گذشته، تصریح کرد: در پی تشدید پدیده خشکسالی و کاهش منابع آبی، روزانه ۱۴ تانکر آب ۱۲هزار لیتری خریداری و برای جبران کم‌آبی به شهرکهای صنعتی استان ارسال می‌شود. 
فلاح، تعداد چاه‌های عمیق تامین آب بخش صنعتی و شرب شهرک‌های صنعتی استان را ۲۷ حلقه اعلام کرد و گفت: در حال حاضر چاه‌های شهرک صنعتی به‌ طور کامل خشک و دبی آب مابقی نیز کاهش محسوس یافته است. 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری، همچنین از تعیین تکلیف واحدهای صنعتی راکد قبل از سال ۹۰ در استان خبر داد و گفت: همه واحدهای صنعتی مشکل‌دار یک دهه گذشته در استان شناسایی و رسیدگی شده است. 

به گفته وی، با نصب کنتور هوشمند، مدیریت در مصرف و استحصال روزانه ۱۶۰ لیتر آب در ثانیه از سفره‌های زیرزمینی، کمبود آب ۲۱ شهرک صنعتی استان از سال گذشته، مدیریت مطلوبی در  مصرف آب صنعتی استان شده است.

فلاح، خارج کردن مصارف آب ۳۵ درصدی از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار فضای سبز در برخی از شهرک های صنعتی را از دیگر دلایل در جبران کمبود آب در نواحی صنعتی دانست و افزود:بهره‌برداری شبکه آبرسانی پروژه بن به بروجن تنها راه تامین آب پایدار برای شهرک های صنعتی استان است.
به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی در استان فعال است که حدود ۴۵ هزار نفر در این شهرک‌های صنعتی فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =