خیرآباد با پنج درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه زنجان ثبت شد

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، زنجان با پنج درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین نقطه این استان به ثبت رسید.

حسین سلطانی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طی مدت یاد شده، چورزق در شهرستان طارم با میزان دمای ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین نقطه این استان گزارش شد.

وی، میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

سلطانی اظهار داشت: دمای هوای این استان تا پنجشنبه /۲۷ شهریور ماه/ خنک خواهد شد و از جمعه تا اواسط روزهای هفته آینده با افزایش دما مواجه شده و پیش بینی می‌ شود از روز سه‌ شنبه یا چهارشنبه نیز، شاهد افت دما شده و هوای خنکی را در برخی از نقاط استان زنجان داشته باشیم.  

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: امروز هوای این استان غلب صاف و برخی مواقع نیز قسمتی ابری خواهد بود و احتمال وزش باد نیز وجود دارد.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =