۱۲.۵ میلیارد ریال صرف اصلاح شبکه توزیع آب روستاهای ابرکوه شد

یزد - ایرنا - رییس آب و فاضلاب روستایی (آبفار) ابرکوه گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۲.۵ میلیارد ریال بودجه صرف اصلاح شبکه توزیع آب شرب روستاهای این شهرستان شده است.

مجید دشتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این مبلغ بیش از پنج کیلومتر شبکه توزیع آب شرب روستاها با هدف جلوگیری از هدر رفت اصلاح شد .

این مسوول  با بیان اینکه ۱۰۰ درصد روستاها به آب شرب بهداشتی تحت فشار دسترسی دارند ،اظهارکرد: در این مدت حدود ۲ میلیون مترمکعب آب استحصال و از سوی روستاییان مصرف شده است.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از هدر رفت آب در این مدت ۲۵۰ فقره انشعاب مشترکان روستاها  استانداردسازی شد.

دشتی بابیان اینکه برای این طرح حدود ۲ میلیارد ریال هزینه شده است، ادامه داد: با اجرای طرح استانداردسازی انشعاب مشترکان از هدر رفت حدود  ۱.۵ لیترآب شرب بهداشتی در هر ثانیه جلوگیری شد.

رییس آب و فاضلاب روستایی ابرکوه بابیان اینکه روزانه مخازن آب شرب کلرزنی می شود، ادامه داد: طبق دستورالمل های شرکت آبفار استان یزد حداقل سالی یک بار تمامی ۱۴ مخازن آب شرب شستشو،ضدعفونی و گندزدایی می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برای تامین آب شرب بهداشتی ، تمامی مخازن فشارشکن و ذخیره آب آشامیدنی روستایی با ظرفیت هشت هزار و ۴۷۰ مترمکعب این شهرستان شستشو و گندزدایی شد.

دشتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا با هدف افزایش ضریب بهداشتی و اطمینان از سلامت آب شبکه توزیع علاوه بر کنترل روزانه توسط کارکنان و کارشناس آزمایشگاه ، آب شرب با حضور و نظارت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز کنترل می شود.

رییس آبفار ابرکوه خاطرنشان کرد: این تلاش ها در جهت سلامت آب شرب مردم روستاها با هماهنگی خانه های بهداشت و با اطلاع رسانی قبلی و هماهنگی با بخشداران، دهیاران، مردم روستاها و با نظارت مسوول کنترل کیفی آبفار انجام می شود.

دشنی یادآورشد: بیش از ۱۳ هزار مشترک در ۳۴ روستای این شهرستان از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند.

آب شرب روستاهای شهرستان ابرکوه با ۱۰۱ کیلومتر خط انتقال ،۱۴حلقه چاه و ۲رشته قنات با ساخت پنج مجتمع آبرسانی و ۴۸۰ کیلومتر شبکه توزیع و انتقال ، تامین می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( دوشنبه) گفته بود که از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون ۴۰۴ هزار و ۶۴۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد این افراد به ۲۳ هزار و ۳۱۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد یک هزار و ۳۸۲ نفر آنها بستری شدند.

به گفته معاون وزارت بهداشت تاکنون ۳۴۸ هزار و ۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۷۹۸ نفر از بیماران بدحال هم تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون سه میلیون و ۵۸۶ هزار آمایش تشخیص کووید - ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین شرایط در استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =