تعطیلی مدارس فوتبال پایه، آینده تیم‌های ملی را تضعیف می‌کند

یزد- ایرنا - مربی سابق تیم ملی فوتبال جوانان گفت: تعطیلی مدارس فوتبال پایه به خاطر شیوع ویروس کرونا در سایه رعایت نکردن شیوه‌های نامه‌های بهداشتی موجب ضرر به این رشته در کشور و تضعیف آینده تیم‌های ملی بزرگسالان می‌شود.

محمدرضا خطیب روز سه‌شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در یزد با بیان اینکه با وجود شیوع کرونا بیشتر کشورها با رعایت نکات بهداشتی و کنترل دقیق نسبت به تداوم فعالیت مدارس فوتبال اقدام می کنند افزود: باید در ایران برای تقویت این رشته و آینده‌نگری، مسوولان باشگاه‌ها با قبول مسوولیت و عمل به وظایف خود در این شرایط، مدارس خود را فعال نگه دارند.

وی ادامه داد: فعالیت مدارس فوتبال با رعایت مقررات و عمل به وظایف بر اساس دستورالعمل فدراسیون در حالی که بیشتر کشورها و همایسگان به طور جدی به آن توجه دارند موضوع مهمی است که باید ما برای تحقق آن اقدام مناسب به عمل آوریم.

مربی یزدی سابق تیم ملی فوتبال جوانان اظهار کرد: اگر به بازگشایی مدارس فوتبال و تقویت آنها در شرایط خاص کنونی طبق شیوه‌نامه‌های بهداشتی اقدام مناسب صورت نگیرد قطعا تیم‌های ملی ایران در آینده از رقبا به خصوص در آسیا عقب می‌افتد.

خطیب گفت: باید مدارس فوتبال با نظارت عالیه فدراسیون و هیات‌های استانی بر اساس مقررات و کنترل دقیق و مستمر بازگشایی شود و شاهد شناسایی، آموزش و ارتقای این رشته محبوب باشیم و ایران بتواند از قافله عقب نیفتد.

این مربی و پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: پشتوانه‌سازی اصلی فوتبال در دنیا، توجه به فوتبال پایه با راه‌اندازی مدارس زیر نظر مربیان مجرب و نظارت و ارائه آموزش‌های لازم به روز است ،امیدواریم با درایت مسوولان شاهد تعطیلی آنها نباشیم .

خطیب همچنین به ظرفیت فوتبال یزد و علاقه‌مندان فراوان این رشته در استان خبر داد که تاکنون اقدام‌های خوبی برای ارتقای آن صورت گرفته ولی کافی نیست و باید بیش از گذشته اقدام لازم به عمل آید.

هم اکنون ۶۰۰ مربی در یزد فعالیت دارند که آنها با درجه‌های مختلف مدرک مربیگری فعالیت می‌کنند و در استان  ۳۰ مدرسه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی وجود دارد که به خاطر کرونا تعطیل هستند.  

استان یزد ۴۸ هیأت ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار بیمه شده و همچنین ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ کشور دارد.

 همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( دوشنبه) گفته بود که از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون ۴۰۴ هزار و ۶۴۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد این افراد به ۲۳ هزار و ۳۱۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد یک هزار و ۳۸۲ نفر آنها بستری شدند.

به گفته معاون وزارت بهداشت تاکنون ۳۴۸ هزار و ۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۷۹۸ نفر از بیماران بدحال تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون سه میلیون و ۵۸۶ هزار آمایش تشخیص کووید - ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین شرایط در استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =