افتتاح ۶۰ خانه هلال روستایی تا پایان هفته در گلستان

گرگان - ایرنا - رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت که با هدف توسعه و ترویج فرهنگ آموزش برای آمادگی و مقابله با حوادث، تا پایان هفته ۶۰ خانه هلال روستایی در گلستان افتتاح خواهد شد.

محمد گلفشان شامگاه دوشنبه هنگام سرکشی شبانه از مناطق زلزله زده رامیان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ خانه هلال در روستاهای گلستان راه اندازی شده که تلاش می کنیم با توجه به دستور رییس جمهوری مبنی بر گسترش این مکان ها، تعداد خانه های هلال روستایی در این استان حادثه خیز را افزایش دهیم.

به گفته وی هدف خانه‌های هلال، توانمند سازی جوامع محلی و افزایش دانش و درک ساکنان روستاها در مقابله با بحران‌ها و مخاطرات طبیعی است تا مردم بر اساس دستورالعمل‌های جمعیت هلال احمر پیش از رسیدن تیم‌های امدادی بحران را مدیریت کنند.

وی همچنین به خدمت رسانی جمعیت هلال احمر در روستاهای زلزله زده رامیان اشاره کرد و گفت: چادرهای اسکان موقت از شب اول پس از وقوع سیل در این مناطق برپا شده و بسته های غذایی ۷۲ ساعته نیز در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفت.

گلفشان ادامه داد: علاوه بر تداوم ارایه این خدمات، هرگونه نیاز دیگر امدادی زلزله زدگان تا زمان کوچ به سرپناه جدید در صورت امکان توسط هلال احمر تامین خواهد شد.

وی همچنین از سرعت عمل جمعیت هلال احمر گلستان در کمک‌رسانی به‌موقع به زلزله زدگان رامیان با توجه به زمان وقوع زلزله در بامداد و صعب العبور بودن منطقه تقدیر کرد.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار امیدواری کرد که با توجه به حادثه خیز بودن گلستان، ضرورت یادگیری آموزش های رایگان هلال احمر برای کمک به کاهش آسیب های ناشی از وقوع حوادث طبیعی در ساکنان این استان تقویت شود.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۴ دقیقه و ۲۴ ثانیه بامداد دوشنبه ۱۷ شهریور در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین حوالی شهرستان رامیان در شرق استان گلستان را لرزاند و پس از آن نیز چهار پس لرزه با قدرت ۲.۹ تا سه و یک دهم ریشتر در این منطقه ثبت شد.

شهرستان رامیان در شرق گلستان افزون بر ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها