ارمغان صلح خیالی با صهیونیست‌ها تحقیر و خواری است

تهران-ایرنا- "زیاد نخاله" دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دوشنبه شب در واکنش به اعلام عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی گفت: صلح خیالی با طرح صهیونیستی تنها برای عاملان آن تحقیر، خواری و ضعف بیشتری به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "فلسطین الیوم"، النخاله در گفت‌وگو با روزنامه "القدس" تصریح کرد: این‌که جهاد اسلامی تشکیل دولت فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ را نمی‌پذیرد، برای این است که این موضوع در حد توهم و خیال است نه تشکیل دولت فلسطین و هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: فروپاشی رژیم‌های عربی و  اقدام آنان برای عادی کردن روابط با دشمن ناراحت کننده است و این مسئله ضعف و تحقیر این کشورها در برابر آمریکا و اسرائیل را نشان می‌دهد.

النخاله اظهار کرد: امت اسلامی بدون فلسطین پراکنده خواهد ماند و هیچ ارزشی نخواهد داشت. ما به عنوان یک جنبش، همچنان بر موضع خویش استوار هستیم و از به رسمیت شناختن اسرائیل در کوتاه مدت و بلند مدت امتناع می‌ورزیم.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بخش دیگری از سخنانش گفت: اتحاد گروه‌های فلسطینی عامل کلیدی در پایداری مردم فلسطین و تعهد آنها به حقوق تاریخی خود در خاک فلسطین است و همه ما باید به صورت جدی در تمام فعالیت‌های مشترک تلاش کنیم.

وی افزود: صرف نظر از موضوع اسیران، دشمن هرگز غزه مسلح را نخواهد پذیرفت و ما هیچ وقت نباید فراموش کنیم که دشمن بر ظلم و جور و بی‌عدالتی استوار است.

النخاله در ادامه به موضوع تبادل اسیران با رژیم صهیونیستی پرداخت و تأکید کرد: پرونده مبادله اسیران با [رژیم صهیونیستی] باز است و مقاومت با هر فهرستی از اسیران که از سوی آنان ارائه شود، آمادگی دارد، اما دشمن در تمام مدت سعی می‌کند معامله شالیط را تکرار نکند.

 "اسماعیل هنیه" رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) جمعه شب از میانجی‌گری مصر میان این گروه و رژیم صهیونیستی برای رسیدن به توافق جدید در زمینه  تبادل اسیران خبر داد.

سال ۲۰۱۱ حماس با میانجیگری مصر توافق مبادله اسرا را با رژیم صهیونیستی امضا کرد که بر اساس آن یکهزار و ۲۷ اسیر فلسطینی در مقابل آزادی «گلعاد شالیط» سرباز صهیونیستی آزاد شدند.

النخاله تصریح کرد: آزادی زندانیان فلسطینی در رأس اولویت‌های مقاومت قرار دارد، حتی اگر مجبور باشیم برای آزادی آنها به نبردهای جدیدی روی خواهیم آورد.

وی گفت: دشمن تلاش می‌کند مقاومت و رزمندگان آن را در هر کجا که می‌تواند هدف قرار دهد. ترور شهید المبوح در ابوظبی، ترور مهندس شهید البطش در مالزی و ترور شهید الزواری در تونس و نیز حمله به منزل اکرم العجوری یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی، تخریب محل زندگی‌اش و به شهادت رساندن پسرش معاذ و یکی از همراهانش از جمله این اقدامات است.

وی در باره روابط جنبش جهاد اسلامی فلسطین با ایران گفت: روابط جهاد با ایران بسیار خوب است و این روابط لحظه‌ای قطع نشده است تا بخواهیم آن را ترمیم کنیم.

شهید محمود عبدالرئوف المبحوح، فرمانده ارشد حماس و از بنیانگذاران گردان‌های عزالدین قسام بود که ۱۹ ژانویه ۲۰۱۰ در هتل محل اقامت خود در امارات به طرز مشکوکی ترور شد.

فادی البطش استاد ۳۵ ساله فلسطینی دانشگاه کوالالامپور ساکن مالزی بود که اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ پس از شلیک گلوله بوسیله مهاجمان ناشناس در جا کشته شد.

شهید "محمد الزواری" مهندس پرواز تونسی و از فرماندهان گردان‌های قسام و مسئول طراحی پهبادهای این گردان‌ها بود که در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۶ در زادگاهش صفاقس به شهادت رسید.

رژیم صهیونیستی ۲۱ آبان ماه ۹۸ نیز با حمله هوایی به منطقه "المزه" در دمشق که با هدف ترور "اکرم العجوری" فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین صورت گرفت، فرزندش "معاذ" را به شهادت رساند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =