خانواده چادر نشین در رامهرمز اسکان داده شد

اهواز- ایرنا- رئیس کمیته امداد شهرستان رامهرمز گفت: با کمک خیرین این شهرستان، خانواده چادر نشین ساکن در زیر یکی از پل‌های رامهرمز در یک منزل اسکان داده شد.

امراله عسکری شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انتشار ویدئویی مبنی بر زندگی خانواده‌ای در چادر و زیر یکی از پل‌های رامهرمز، اظهارداشت: سرپرست این خانواده یک روز قبل با مراجعه به کمیته امداد موفق به دریافت کمک های موردی این نهاد شد.

وی ادامه‌داد: اما بعد از آن طی انتشار ویدئویی در فضای مجازی متوجه حضور این خانواده در زیر یکی از پل‌های رامهرمز شدیم که با هماهنگی‌های صورت گرفته به کمک خیرین شهرستان، امکان اسکان این خانواده فراهم شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان رامهرمز با اشاره به اینکه مرد این خانواده به‌دلیل مشکلاتی محکوم به پرداخت دیه است، گفت: وی هم‌اکنون در مرخصی است و خیرین علاوه بر این تلاش دارند تا مبلغ مورد نظر را تامین کنند.

عسکری تصریح‌کرد: همچنین اقداماتی در دست انجام است تا مادر خانواده بخاطر محکومیت همسرش به زندان، سرپرست خانواده تلقی و تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد قرار بگیرد.

وی اضافه‌کرد: بعد از این قرار است تسهیلاتی تحت عنوان کارگشایی به سرپرست این خانواده پرداخت شود تا از این طریق بتوانند بخشی از مشکلات معیشتی خود را برطرف کنند.

اعضای این خانواده تحت خدمات بازتوانی بهزیستی قرار می‌گیرند

رییس اداره بهزیستی شهرستان رامهرمز نیز در این رابطه عنوان‌کرد: مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی برای ارائه خدمات به این خانواده در محل حاضر شد اما ظاهرا پیش از آن، با حمایت یکی از خیران شهرستان، اعضای خانواده در محلی اسکان داده شدند.

ماشالله ویسی یادآورشد: در این رابطه هماهنگی‌های لازم در حال انجام است تا از مادر خانواده و دیگر اعضای آن که دچار آسیب‌های اجتماعی هستند، کاسته شود.

وی خاطرنشان‌کرد: اولین اقدام لازم در این رابطه اسکان آنها بود که خوشبختانه به‌صورت فوری انجام گرفت و قطعا به‌زودی با مراجعه‌ای که صورت می‌گیرد، از خدمات بازتوانی بهزیستی بهره‌مند خواهند شد.

شنیده‌ها حاکی است که سرپرست این خانواده به خاطر مبلغی بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون ریال دیه، محکوم به زندان است.

رامهرمز با جمعیتی بیش از ۹۵ هزار نفر در جنوب غربی ایران و شرق استان خوزستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =