۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۰
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84039134
۰ نفر

برچسب‌ها

ایران و روسیه تازه‌ترین تحولات خاورمیانه را بررسی کردند

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه تازه ترین تحولات و مسائل خاورمیانه را بررسی‌ کردند.

وزارت امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد: کاظم جلالی با میخاییل بوگدانف دیدار کرد و دو طرف به تفصیل درخصوص مسائل مهم خاورمیانه با محوریت مساله سوریه گفت وگو کردند. 

ایران و روسیه در مورد حل و فصل مسائل خاورمیانه دیدگاه های مشابه و نزدیک به هم دارند و بارها مقامهای دو کشور بر اشتراک مواضع در مسائل مهم خاورمیانه تاکید کرده اند. 

تهران و مسکو با مداخله خارجی در امور سوریه مخالفند و بر حل مسائل این کشور بدون مداخله خارجی توسط طرف های سوری تاکید دارند. 

تهران و مسکو همچنین در مبارزه با تروریست ها در عراق مشارکت می کنند و در مساله افغانستان هم مواضع مشترکی دارند و خواهان خروجی نیروهای آمریکایی از این کشور هستند. 

سفارت ایران هم در خصوص دیدار جلالی و بوگدانف اعلام کرده است که دو طرف درباره روابط دو جانبه، تحولات منطقه از جمله سوریه و فرمت آستانه، فلسطین، خلیج فارس و همچنین همکاریهای دو کشور در حوزه بین المللی شامل برجام و سازمان ملل متحد تبادل نظر و گفت وگو کردند . 

در پایان گفت و گو دو طرف بر ضرورت ادامه رایزنی‌ها تاکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =