دادستان  ونزوئلا: تفنگ دار آمریکایی بازداشت شده با اتهامات تروریستی مواجه است

تهران- ایرنا- دادستان کل ونزوئلا روز دوشنبه گفت: یک تفنگدار و جاسوس آمریکایی که هفته گذشته در نزدیکی تاسیسات نفتی ونزوئلا دستگیر شد، همچنان با اتهامات "تروریستی " مواجه است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، تارک ویلیام صعب دادستان کل ونزوئلا همچنین اعلام کرد که هفت شهروند ونزوئلا در رابطه با پرونده جاوسوس آمریکایی دستگیر شدند.

صعب به تلویزیون ملی ونزوئلا گفت: کلیه افراد دستگیر شده به جرایم خیانت، ترور،  جابجایی غیرقانونی اسلحه و همکاری (برای ارتکاب جرم) متهم می شوند، شهروند آمریکایی نیز به اتهام انجام اقداماتی تروریستی،  جابجایی غیرقانونی اسلحه و تبانی متهم خواهد شد.

نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا روز شنبه گذشته گفت که یک جاسوس آمریکایی در نزدیکی مجتمع پالایش نفت در شمال غربی این کشور دستگیر شده است.

مادورو به صورت زنده در تلویزیون ونزوئلا گفت: دیروز (جمعه) ما یک جاسوس آمریکایی در حین جاسوسی از پالایشگاه های آموی و کاردون در ایالت فالکون دستگیر کرده ایم.  

مادورو افزود: فرد بازداشت شده یک تفنگدار دریایی آمریکا بوده که به عنوان یکی از نیروهای سازمان سیا در عراق خدمت می کرد.

به گفته رییس جمهوری ونزوئلا، وی با اسلحه های تخصصی، مقادیر زیادی پول نقد و دلار که ما مستقیماً به دادستانی عمومی منتقل کردیم، دستگیر شد.

پیش از این نیز در اردیبهشت ماه سال جاری نیروهای امنیتی ونزوئلا دو شهروند آمریکایی مرتبط با توطئه علیه دولت کاراکاس را بازداشت کردند.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در همان زمان اعلام کرد، این دو شهروند آمریکا با یک نظامی کهنه‌کار ایالات متحده که مسئولیت توطئه مسلحانه ناکام اخیر علیه کاراکاس را برعهده گرفته، همکاری داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =