وعده پلوسی برای صحبت نکردن با ترامپ برای یک سال

تهران- ایرنا- نانسی پلوسی روز دوشنبه در دفاع از سخنان خود مبنی بر صحبت نکردن با دونالد ترامپ به صورت مستقیم به مدت یکسال گفت: صحبت با واسطه ها به مصلحت است.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا که پیش از این از جو بایدن خواسته بود تا با ترامپ مناظره نکند، هم اکنون از سخنان خود در مورد تصمیم برای صحبت نکردن با ترامپ به مدت یک سال دفاع کرد.

آخرین دیدار مستقیم و دوجانبه پلوسی با ترامپ در ۱۶ اکتبر سال ۲۰۱۹ (۲۴ مهر ۹۸) در کاخ سفید بود که ترامپ در آنجا از تصمیم خود برای خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه خبر داد. 

ترامپ و پلوسی حتی بعد از برگزاری صبحانه دعای ملی در ماه فوریه (بهمن) تا کنون در یک اتاق با هم نبوده اند.

صبحانه دعای ملی ضیافتی مذهبی و سالیانه است که معمولاً در نخستین پنجشنبه ماه فوریه در واشنگتن دی سی برگزار می‌شود، مقام‌های ارشد مانند رییس‌جمهوری آمریکا در آن سخنرانی می‌کنند.

پلوسی همچنین در مصاحبه با شبکه ام ای ان بی سی گفت: من حتی به صورت مستقیم با ترامپ در مورد آتش سوزی های ایالت کالیفرنیا و بسته حمایتی کرونا که به مدت بیش از دو ماه به حالت تعویق در آمده صحبت نکرده ام.

رییس مجلس نمایندگان افزود: به جای آن من با نمایندگان وی صحبت می کنم و آنان به جای وی نظر می دهند.

با گسترش اختلافات میان پلوسی و ترامپ وی در ماه گذشته از بایدن خواست تا از مناظره کردن با ترامپ خودداری کند.

وی افزود: نظرم را به کسی به خصوص به جو بایدن نگویید، من فکر نمی‌کنم باید مناظره‌ای بین ترامپ و بایدن برگزار شود. من فکر نمی‌کنم که رئیس جمهوری آمریکا خودش را در مسیری قرار داده باشد که با راستی، مستندات، داده‌ها و حقایق ارتباط دارد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: من به هیچ گفت‌ وگویی با او حتی مناظره برای ریاست جمهوری آمریکا مشروعیت نخواهم داد. می‌دانم که ستاد انتخاباتی بایدن طرز دیگری می‌اندیشند اما من فکر کردم چیزی که در سال ۲۰۱۶ انجام داد، زننده بود.

دونالد ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ چه درون حزبی و چه با هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود، از شگرد اهانت و تحقیر طرف مقابل به کرات استفاده کرد و در این رابطه هم مستندی با نام «ترامپ، هنر اهانت» در آمریکا ساخته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =