۲۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84039058
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا و قطر یادداشت همکاری فرهنگی امضا کردند

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا و همتای قطری وی یادداشت تفاهمی برای تعمیق همکاری هنری و فرهنگی بین دو کشور امضا کردند.

به گزارش ایرنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر که در صدر هیاتی به واشنگتن سفر کرده است، روز دوشنبه در دیدار مشترک با وزیران خارجه، خزانه داری و تجارت آمریکا و همتایان قطری، این یادداشت تفاهم را برای سال فرهنگی ۲۰۲۱ قطر امضا کرد.

در این یادداشت تفاهم بر تعمیق تعهدات مربوط به پیوندهای هنری و فرهنگی بین دو کشور در سال ۲۰۲۱ و پس از آن تاکید شده است.

در زمان ابراز سخنان افتتاحیه برای سومین سالگرد گفت‌وگوهای استراتژیک دو کشور، استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا و علی شریف العمادی وزیر دارایی قطر بر تحکیم روابط مالی قطر و آمریکا تاکید کردند و اعلامیه موافقت با نشست سرمایه‌گذاری سال ۲۰۲۱ را امضا کردند.

همچنین امروز سومین دور گفت‌وگوهای استراتژیک بین قطر و آمریکا آغاز شد. این نشست سالانه روابط دو جانبه قطر و آمریکا را اجرا می‌کند، تعهدات فعلی را تعمیق می‌بخشد و فرصت‌های جدیدی را برای همکاری مشترک جست‌وجو می‌کند.

به گفته مشعل بن حمد آل‌ثانی سفیر قطر در آمریکا، این کشور مشتاق است تا اعلام کند که یادداشت تفاهم بین قطر و آمریکا برای سال فرهنگی امضا شد. با شروع سال ۲۰۲۱ میلادی، قطری‌ها و آمریکایی‌ها از طریق تبادل فرهنگی و تجربیات مشترک، درک متقابل را بنا می‌سازند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =