۲۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84039024
۰ نفر

برچسب‌ها

توانمند سازی مهارت های دفاعی در مدارس البرز

کرج - ایرنا- سپاه و آموزش و پرورش البرز با برگزاری نشست تخصصی ، توانمندسازی مهارت های دفاعی مدارس این استان را درسال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مورد بررسی قرار دادند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز روز دوشنبه دراین نشست با اشاره به اینکه آموزش مهارت‌های دفاعی در آموزش عمومی تحصیلی دانش‌آموزان نقش حیاتی دارد، افزود: مهارت‌های دفاعی می‌تواند نرم و سخت باشد که دانش‌آموزان در مهارت‌های سخت باید، جهت‌یابی، زندگی در شرایط سخت، تیراندازی، دفاع شخصی، نظام جمع و دیگر مهارت‌های سخت را به بهترین نحو آموزش ببینند.

فرشته فهمیده خاطرنشان کرد: در مدارس به آموزش پدافند غیر عامل هم باید توجه بیشتری شود چون دانش آموزان نیاز به این آموزش دارند.

وی بیان داشت: پدافند زیستی، اقتصادی، سایبری، پرتوی و شیمیایی از نکات مهم و چند سالی است که درقالب درس آمادگی دفاعی درمدارس به صورت تئوری - عملی برگزار می شود تا دانش آموزان در کنار اندوخته تئوری بصورت عملی نیز با اهداف درس آمادگی دفاعی آشنا شوند.

وی با بیان اینکه دوره آموزشی توانمندسازی دبیران درس آمادگی دفاعی آموزش و پرورش البرز با همکاری سپاه دراین استان اجرایی شده است، اضافه کرد: این دوره برای دبیران در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پیش بینی شده است.

فهمیده تصریح کرد: امسال با توجه به تداوم وضعیت کرونایی بیشترآموزش های مربوطه در بخش دفاعی به صورت مجازی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مربیان آمادگی دفاعی مدارس به عنوان فرماندهان جنگ نرم محسوب می شوند، افزود: مربیان باید دانش آموزان را نسبت به دستاورهای عظیم و بی پایان انقلاب آگاه کنند.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش البرزادامه داد: هجمه های بی شمار دشمن و برنامه ریزی های شبانه روزی آنان علیه انقلاب زنگ هشداری برای مردم ایران است.

وی افزود: درسال تحصیلی جدید تیم های ارزیابی آمادگی دفاعی با حضورکارشناسان سپاه به مدارس استان البرزاعزام می شود.

مسئول بسیج دانش آموزی استان البرزهم دراین نشست هشت سال دفاع مقدس را گنجینه‌ ای گران بها برای نظام و انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: انتقال این ارزش ها و تجارب به نسل‌های بعدی نقش بارزی در حفظ و تداوم انقلاب اسلامی خواهد داشت.

سرهنگ سید جلیل موسوی خاطرنشان کرد: دشمنان نظام متوجه اهمیت این موضوع شده و با تمامی توان و بهره گیری از همه ابزارها ،دفاع مقدس را مورد تهاجم قرار داده و هدف شان این است که این گنجینه با ارزشی که آمیخته است از ایثار، گذشت، شجاعت، ایستادگی، نوع‌دوستی، جان فشانی، ایمان، اعتقاد، ولایت مداری است را از بین ببرد یا کمرنگ کند.

وی تصریح کرد: درس آمادگی دفاعی درمدارس این رسالت مهم را بر عهده دارد تا این ارزش‌ها را بدون کم و کاست به دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم منتقل کند.

وی بیان داشت: دبیران باید نگاه و جایگاه ویژه‌ای برای این درس قائل شوند و با آمادگی لازم در کلاس های این درس که امسال درفضای مجازی بیشتردایر می شود، توجه کنند.

موسوی ایجاد انگیزه در درس دفاعی درمدارس البرز را ضروری دانست و یادآورشد: مربیانی که برایشان ابلاغ صادرمی شود دارای شرایط درس آمادگی دفاعی باشند.

وی ادامه داد: کیفیت آموزش درس آمادگی دفاعی باید درسطح بالایی باشد تا دانش آموزان مهارت های تئوری وعملی این درس را به خوبی یاد بگیرند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که آموزش درس آمادگی دفاعی برای دانش آموزان متوسطه برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =