قبرهای مشاهیر آرامستان ابن‌بابویه در شهرری ساماندهی می‌شود

شهرری - ایرنا - شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری گفت: قبرهای تاریخی مشاهیر آرامگاه ابن بأبویه در صورت آمادگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران و اوقاف شهرستان ری توسط مدیریت شهری منطقه ٢٠ تهران بهسازی و ساماندهی می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه شهرداری منطقه ۲۰ تهران، فرهاد افشار در جلسه رسیدگی به أمور قبرهای مشاهیر ابن بأبویه در شهرداری منطقه ٢٠، اظهار داشت: ساماندهی آرامستان ابن بابویه با توجه به قدمت و هویت فرهنگی و میراثی آن به واسطه مشاهیری که در آن مدفون هستند حائز اهمیت است و در باید به همکاری دستگاه های مختلف پیرامون ساماندهی این آرامگاه بحث و تبادل نظر شود.

وی با اشاره به اینکه اداره اوقاف شهرستان ری و سازمان زیبا سازی شهرداری تهران از جمله دستگاه های متولی در این زمینه هستند، عنوان کرد: شهرداری منطقه ٢٠ آمادگی کامل برای ساماندهی قبور مشاهیر ابن بأبویه را دارد.

افشار اضافه کرد: معرفی و بهسازی قبور مشاهیر ابن بأبویه می تواند نقش موثری در جذب گردشگر تاریخی و مذهبی داشته باشد.

افشار در ادامه با اشاره به طراحی اپلیکیشن ویژه زیارت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) در شهرداری منطقه ۲۰ و امکان بهره برداری شهروندان به صورت غیرحضوری ابراز کرد: مدیریت شهری این منطقه آمادگی آن را دارد در راستای توسعه گردشگری و شناسائی نقاط گردشگری و مذهبی این منطقه با طراحی یک اپلیکیشن، اطلاعات جامعی از این آرامگاه قدیمی در اختیار شهروندان قرار دهد.

به گزارش ایرنا؛ جلسه رسیدگی به أمور قبور مشاهیر ابن بأبویه امروز(دوشنبه) با حضور رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲۰، رئیس اوقاف شهرستان ری، تولیت آرامگاه ابن بابویه، معاون شهرسازی و شهردار ناحیه یک منطقه ۲۰در خصوص ساماندهی آرامستان قدیمی و تاریخی ابن بابویه در شهرداری منطقه ٢٠ برگزار شد.

ابن بابویه نخستین گورستان شهرری و دومین گورستان تهران است که بسیاری از مشاهیر ایران در آن دفن هستند. نام این گورستان برگرفته از نام محمد بن بابُویه معروف به شیخ صدوق یکی از فقها و دانشمندان شیعه است که آرامگاه او در آن جا واقع شده‌ است.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =