۲۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۸
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84039012
۱ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- کشته شدن یک نفر براثر ریزش ساختمان در ششتمد، خرید ۱۴ هزار تن گندم در بخش جلگه‌رخ تربت‌حیدریه و توزیع هشت هزار سبد کالا بین نیازمندان سبزوار از جمله اخبار کوتاه استان خراسان رضوی در روز دوشنبه هستند.

ششتمد- مسوول روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بر اثر ریزش یک ساختمان نیمه کاره در روستای برازق از توابع شهرستان ششتمد استان خراسان رضوی یک مرد ۵۰ ساله جان باخت.

مسلم فائق نیا عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی این حادثه ماموران اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام شدند. 
ششتمد در ۲۵۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

تربت‌حیدریه- مدیر جهاد کشاورزی بخش جلگه‌رخ تربت‌حیدریه از خرید بیش ‌از ۱۴ هزار تن گندم مازاد بر نیاز مصرف کشاورزان این منطقه خبر داد. 

مهدی شیبانی با بیان اینکه این میزان خرید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰‌ درصد افزایش داشته است، علت آن را بارندگی‌های مناسب سال جاری دانست و گفت: گندم مازاد بر نیاز مصرف کشاورزان منطقه رخ توسط مراکز بخش خصوصی و دولتی با درصد سن زدگی نزدیک به صفر و به صورت تضمینی خریداری شده است.

وی افزود: برای خرید گندم کشاورزان این منطقه سه مرکز خرید در رباط سنگ، نسر و سلطان‌آباد بخش جلگه رخ در نظر گرفته شده و گندم‌های خریداری شده به سیلوهای تربت‌حیدریه، رباط سنگ و مشهد منتقل و ذخیره سازی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت‌حیدریه، مهمترین ارقام کشت شده را پیشگام، میهن، حیدری، سیروان، امید، مهرگان، سرداری آدز دو و کوهدشت ذکر کرد. 

بخش رخ با ۵۲ روستا، حدود ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد. 

سبزوار- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار گفت: هشت هزار و ۸۰۰  بسته کمک معیشتی بین مددجویان این نهاد توزیع شد.

محمد داورزنی افزود: این بسته‌ها شامل برنج، گوشت و روغن به ارزش هر بسته سه میلیون ریال است که در ادامه طرح رزمایش مواسات و همدلی بین مددجویان کمیته امداد سبزوار توزیع شده است.
وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته نیز چهار هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی از طریق ۱۲ مرکز نیکوکاری شهرستان سبزوار بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در مناطق حاشیه شهر سبزوار توزیع شده بود.  
۲۴ هزار نفر از جمعیت شهرستان ۳۰۶ هزار نفری سبزوار در قالب ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانوار زیرپوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =