تاسیس کارخانه نوآوری در پژوهشگاه مواد و انرژی با مشکل مواجه است

کرج -ایرنا- رییس پژوهشگاه مواد وانرژی ایران اعلام کرد که راه اندازی کارخانه نوآوری در این پژوهشگاه به دلیل کمبود اعتبار با مشکل مواجه شده است.

دکترعلیرضا خاوندی روز دوشنبه در نشست با اعضای کمیسیون اتاق بازرگانی ایران  در پژوهشگاه مواد و انرژی ایران مستقر در شهرستان فردیس  استان البرز افزود: این پژوهشگاه نیازمند همکاری اتاق بازرگانی ایران است تا بتواند از ظرفیت و پتانسیل خود  به نحو مطلوب بهره ببرد.

وی توضیح داد: با انعقاد تفاهم نامه همکاری  پژوهشگاه می تواند از راهنمایی ها ی اتاق بازرگانی در پیشبرد اهداف و ماموریت های فناورانه گام های موثری بردارد.

خاوندی گفت: پژوهشگاه برای اینکه دستاوردهای پژوهشی و فناوری را بتواند افزایش دهد طی چند سال گذشته رویکردهای جدیدی را در این بخش با توجه به نیاز صنعت جامعه و سیاست های ابلاغی وزارتخانه داشته است.

وی با اشاره به اینکه طرح های بدون تقاضا در پژوهشگاه انجام نمی شود از موارد تقاضا محور هستند اظهارداشت: طرح های تقاضا محور توسط صنعت به پژوهشگاه ارجاع می شود که پژوهشگاه مواد و انرژی از این تقاضا حمایت می کند تا به نتیجه برسد.

رییس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران گفت: این طرح ها در قالب انرژی تجدیدپذیر؛ حفاظت محیط زیست و مواد پیشرفته است تا بتواند پروژه هایی را تعریف کند تا  به مرحله تجاری سازی برسد.

خاوندی افزود: با دانشگاههای ازاد و سازمان صنایع تفاهم نامه های مختلفی را به امضا رساندیم تا بتوانیم کارهای مشترکی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در بعضی از اجرای پروژه ها پژوهشگاه توان مالی ندارد تا انها را حمایت کند به همین دلیل به صورت مشترک با دستگاههای دیگر در این پروژه ها همکاری می کند.

وی خاطر نشان کرد: طرح های حمایتی برای اینکه در سطح امادگی فناورانه ارتقا یابد در این مجموعه تعریف شده است تا به سطح سرمایه گذاری برسد.


وی ادامه داد: همچنین اعضای هیات علمی پژوهشگاه تشویق شدند تا از طرح ها حمایت کنند که شرکت هایی را تاسیس کنند.

وی افزود:.در خصوص  قرار دادهای صنعتی پژوهشگاه فعال بوده سالهای اخیر طرح های حمایتی داشته است.

آبگرمکن خورشیدی و آب شیرین کن نمونه هایی از اختراعات محققان این پژوهشگاه است.
پژوهشگاه مواد و انرژی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری در مشکین دشت فردیس استان البرز مستقر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =