فواد حسین: مصوبه پارلمان عراق، درباره «زمان‌بندی» خروج نیروهای بیگانه است

بغداد - ایرنا - وزیر امور خارجه عراق که به برلین سفر کرده است، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای آلمانی بر نیاز عراق به ائتلاف بین‌المللی ضدداعش تاکید کرد و گفت که مصوبه پارلمان در باره زمان بندی خروج نیروهای بیگانه است نه زمان آن.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری «میدل ایست نیوز» وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که داعش همچنان در اطراف استان کرکوک، صلاح الدین، موصل و صحرای الانبار حضور دارد.

فواد حسین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «هایکو ماس»، همتای آلمانی خود تصریح کرد: عراق به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در مبارزه با این گروه تروریستی و حمایت اطلاعاتی و آموزشی نیاز دارد.

وی تاکید کرد که مصوبه پارلمان درباره زمان‌بندی خروج نیروهای خارجی از عراق و نه زمان آن است و اکنون این زمان‌بندی تثبیت شده است.

پارلمان عراق ۱۵ دی ماه ۹۸ در نشستی فوق العاده با حضور نخست وزیر وقت (عادل عبدالمهدی) به اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور رای داده بود. 

فواد حسین درباره انتخابات آینده پارلمان عراق گفت: انتخابات برای اعتماد زایی میان مردم و دولت حائز اهمیت است و باید این انتخابات به شکلی سالم و شفاف برگزار شود.

وی درباره روابط عراق و آلمان گفت: رابطه آلمان با عراق در زمینه‌های مختلف از جمله حمایت آلمان در نبرد علیه داعش برای بغداد مهم است و ما هنوز به همکاری مشترک برای رهایی از شر این گروه تروریستی نیاز داریم و از دولت آلمان بابت حمایت مستمر از عراق قدردانی می کنیم.

وزیر امور خارجه عراق در ادامه از قصد خود برای سفر به پاریس به منظور مذاکره درباره ابتکار مکرون و زمان سفر الکاظمی به فرانسه خبر داد.

از سوی دیگر، هایکو ماس، رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان تاکید کرد که کشورش به حمایت از عراق در نبرد علیه داعش و تقویت اصلاح اقتصاد آن ادامه خواهد داد.

ماس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای عراقی خود گفت: آلمان دو میلیارد دلار به عنوان کمک مالی برای مقابله با بحران مالی در عراق اختصاص داده است.

وی ضمن تمجید از طرح اصلاحات عراق برای تقویت اقتصادش، اظهار داشت: ما از تقویت امنیت عراق حمایت می کنیم و خواهان تمدید ماموریت‌مان در نبرد علیه داعش هستیم، همچنین برلین از ثبات مناطق آزاد شده به صورت پایدار حمایت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =