کشف ۱۹۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان گفت که از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۹۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۶۰ درصد بیشتر شد.

به گزارش روز دوشنبه فرمانداری کلاله، ابراهیم دشتبان در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان اظهار داشت: یکی از راه حل های جلوگیری از ورود و محدود کردن فعالیت قاچاقچیان کالا در گلستان، ایجاد پایگاه‌های ایست و بازرسی در غرب استان است که امیدواریم با راه اندازی آن، بخش عمده مشکلات مربوط به ورود کالای قاچاق به بازارهای استان برطرف شود.

کارشناسان معتقدند عمده کالاهای قاچاق بازار گلستان از تهران وارد این استان می‌شود.

وی به وجود حدود سه میلیون و ۱۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین در گلستان اشاره کرد و افزود: برای جلوگیری از قاچاق دام تاکنون ۴۰ درصد دام‌های استان پلاک گذاری شده و این روند برای جلوگیری از خروج دام از استان و قاچاق آن همچنان ادامه دارد.

طرح ملی پلاک کوبی دام‌های سبک و سنگین از تیرماه پارسال با هدف هویت دار کردن و اصلاح نژاد دام‌ها، برنامه ریزی برای تحقق سند توسعه دامپروری و جلوگیری از قاچاق دام در کشور آغاز شد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان با تاکید بر اهمیت جلوگیری از قاچاق چوب به تشکیل ۴۵۲ مورد پرونده قاچاق چوب طی سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: در پنج ماهه نخست امسال هم ۲۶۶ پرونده با موضوع قاچاق چوب در این استان شمالی تشکیل شد.

شهرستان کلاله با افزون بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =