الحوثی: پول رژیم‌های سازشکار عربی به نفع اسرائیل دوشیده می‌شود

تهران-ایرنا- عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن روز دوشنبه با تاکید بر اینکه عربستان سعودی و امارات متحده عربی و بحرین آماده اجرای هر توطئه ای در منطقه هستند، گفت: این رژیم‌ها در نهایت بازنده می‌شوند و آمریکایی‌ها اموال آن‌ها را به نفع اسرائیل خواهند دوشید.

به گزارش شبکه خبری المیادین، الحوثی در سخنانی گفت:‌ در مرحله خطرناکی به سر می‌بریم چرا که در مسیر گمراه‌کننده‌ای‌ افتاده‌ایم که دو نظام سعودی و امارات آن را پیش می‌برند. این دو کشور نقش تخریب‌کننده در منطقه دارند و در کنار دشمنان منطقه ایستاده‌اند.

وی افزود: در منطقه به مرحله‌ای رسیدیم که برخی رژیم‌های عربی با دشمنان همسو شدند و علیه حفظ مقدسات پیش می‌برند.

الحوثی گفت: دو رژیم سعودی و اماراتی و امثال آن‌ دست‌نشاندگان این دوران هستند که خطری برای امت اسلامی هستند. این دو نظام در کنار نظام آل خلیفه آماده‌اند تا هر توطئه‌ای را علیه منطقه اجرا کنند.

وی ادامه داد: روابط این رژیم‌های دست‌نشانده با رژیم صهیونیستی با عادی‌سازی از حالت پنهانی خارج شده و جنبه علنی و رسمی پیدا کرده و این روند علیه ملت‌های منطقه در حال افزایش است.

رهبر انصار الله گفت: این رژیم‌ها کجا و صلحی که ادعای تحقق آن را دارند، کجا! در حالی که آنها در اجرای توطئه‌ها و جنگ‌های آمریکا در منطقه نقش موثری دارند.

الحوثی گفت:‌ این رژیم ها در دست‌نشاندگی به سطح عجیبی رسیدند تا جایی که به آمریکا پول می‌دهند تا طرح‌هایش را در منطقه پیاده کنند.

وی درباره نشست اخیر اتحادیه عرب نیز گفت:‌ آنچه در به اصطلاح اتحادیه عرب برای فلسطینی‌ها رخ داد،‌ برای ما غافلگیرکننده نبود و ما بیش از آن را نیز توقع داشتیم. مسیر منحرفی که این رژیم‌ها در آن پیش می‌روند بسیار خطرناک است آنها به دنبال ترویج عادی‌سازی و متقاعد کردن امت اسلامی هستند. 

الحوثی با بیان اینکه سه نظام عربستان، امارات و آل خلیفه دست‌نشانده، خائن و وابسته به دشمنان هستند هر گونه تعامل با آن ها را جنایت و خیانت خواند.

وی گفت: بی‌شک این رژیم‌ها زیان خواهند دید و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از آن‌ها بهره‌برداری خواهند کرد و آن‌ها را به نفع اسرائیل می‌دوشند.

این رهبر انصار الله تاکید کرد:‌ ملت‌های اسلامی باید به اندازه کافی هوشیار و آگاه باشند و تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار نگیرند. اولویت‌های این رژیم‌ها همگی به نفع اسرائیل و آمریکاست و مردم ما باید نسبت به آن هوشیار باشند.

الحوثی درباره یمن نیز گفت: تجاوز ائتلاف سعودی و اماراتی به یمن نیز به نفع آمریکا و اسرائیل و مرتبط با طرح موسوم به معامله قرن است. همچنین هدف متجاوزان به یمن این است که کنترل کشور را به آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بسپارند. 

وی درباره لبنان نیز گفت: دو رژیم عربستان  و امارات در جنگ اقتصادی که علیه لبنان راه افتاده در راستای اجرای اوامر آمریکایی‌ها نقش دارند.

 رژیم صهیونیستی و امارات پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک رسما از عادی‌سازی روابط میان خود خبر دادند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی طی روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید برخی از کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت.

بحرین نیز بعد از امارات جمعه گذشته از عادی‌سازی روابطش با تل‌آویو خبر داد.

منابع صهیونیستی پیشتر فاش کردند روابط میان بحرین و اسرائیل از ۲۵ سال پیش آغاز شده و مخفیانه در جریان بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =