مصرف غیرمجاز گاز مایع در خودروها موجب کمبود آن در مراغه شد

مراغه - ایرنا - رییس شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی مراغه گفت: مصرف غیرمجاز گاز مایع در خودروها، موجب کمبود آن در مراغه و بخش خانگی شده است.

به گزارش ایرنا، رسول رحمان پور روز دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات موجود در زمینه گاز مایع، افزود: هم اکنون یک هزار و ۲۶۱ خانوار روستایی در مراغه که به شبکه گاز طبیعی متصل نیستند از سهیمه نفت سفید و گاز مایع برخوردار هستند.

وی گفت: برای بهره مندی این خانوارها از نفت سفید و گاز مایع، اطلاعات آنها در سامانه تجارت آسان از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ثبت شده و هم اکنون سهمیه نفت سفید و گاز مایع در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: هم اکنون اولویت توزیع گاز مایع در تمامی شهرستان ها، تامین نیازهای خانوارهای فاقد گاز خانگی به ویژه در مناطق روستایی و بافت های فرسوده است.

رحمان پور با بیان اینکه سهمیه گاز مایع  شهرستان بیش از ۴۰۰ تن در ماه است اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۶۳ تن از این گاز در اختیار خانوارهای فاقد شبکه گاز قرار می گیرد.

وی افزود: حدود ۸۶ درصد از سهمیه شهرستان در مصارف غیرخانگی و  از سوی واحدهای سوخت گیری غیرمجاز در خودروهای گازسوز استفاده می شود که این امر نیازمند نظارت و برخورد قانونی با توزیع کنندگان غیرقانونی است.

معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز با اشاره به بروز برخی مشکلات در توزیع گاز مایع در این شهرستان گفت: براساس برنامه ریزی ها و تمهیدات انجام شده، مشکل کمبود گاز مایع در این شهرستان مرتفع می شود.

نقی مسکینی افزود: در این راستا، تشدید نظارت بر توزیع گاز مایع توسط عاملان فروش و نیز ثبات سهمیه گاز شهرستان راهکار عملی و موثر برای رفع مشکل کمبود آن در روزهای اخیر است.

وی ادامه داد: برخورد قاطع با فروشندگان غیرمجاز گاز مایع به ویژه واحدهای ارائه دهنده سوخت گاز مایع که به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند نیز ضروری است.

وی اضافه کرد: با توجه به ارائه سوخت گاز مایع از طریق کارت های بانکی و ثبت نام در سامانه الکترونیکی برای خانوارهای فاقد گاز خانگی،  مشکل پوشش اینترنت برخی روستاها برای این منظور نیز به زودی مرتفع خواهد شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =