ماجرای مرگ مرموز خانواده پاکستانی در هند و واکنش اسلام‌آباد

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان در اعتراض به ماجرای مرگ مرموز یک خانواده ۱۱ نفره پاکستانی در ایالت «راجستان» هند کاردار این کشور در اسلام‌آباد را به وزارت خارجه احضار و مراتب نگرانی شدید خود را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه روز دوشنبه وزارت امور خارجه پاکستان، این کشور در جلسه احضاریه کاردار سفارت هند نگرانی‌های جدی خود را نسبت به مرگ اسرار آمیز یک خانواده هندو پاکستانی شامل ۱۱نفر از جمله چند کودک در روستایی واقع در منطقه "جادپور" در ایالت راجستان ابلاغ کرد.

در این بیانیه آمده است: حادثه مرگ این خانواده پاکستانی نهم ماه گذشته میلادی به وقوع پیوست اما به رغم درخواست‌های مکرر سفارت پاکستان در دهلی نو برای دسترسی به جزئیات بیشتر درباره این حادثه، طرف هندی همکاری خاصی نداشته و تاکنون علت مرگ اتباع پاکستانی مشخص نشده است.

وزارت امورخارجه پاکستان گفت: دختر بازمانده این حادثه اظهارات نگران کننده‌ای درخصوص چرایی قتل اعضای خانواده خود عنوان کرده که به استناد این سخنان، اعضای خانواده پاکستانی پس از اینکه پیشنهاد جاسوسی علیه کشورشان و ایراد اظهارات ضدپاکستانی را نپذیرفتند به قتل رسیده‌اند.

دولت اسلام‌آباد از دهلی نو خواست تا شرایط را برای بررسی حادثه مرگ مرموز خانواده هندو پاکستانی فراهم کند و ضمن اشتراک گذاری پرونده و نتایج تحقیقات، سفارت پاکستان در هند را در فرآیند تحقیقات قرار دهد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =