نماینده پیشین بحرینی: ملت ما مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است

تهران - ایرنا - نماینده پیشین پارلمان بحرین دوشنبه شب گفت که ملت این کشور قاطعانه مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

به گزارش ایرنا، «جواد فیروز» در گفت‌وگو با پایگاه خبری "عربی ۲۱" اظهار کرد که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خطرناک است و ربطی به ملت بحرین ندارد.

وی تصریح کرد: ملت بحرین در راه آرمان ملت فلسطین مبارزه کرده و خواهد کرد و چنین اقدامی تنها موجب تشدید تنش در منطقه می‌شود.

نماینده پیشین بحرینی تصریح کرد: هیچ اجماعی میان مردم بحرین برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی وجود ندارد و بحرینی‌ها به صورت خودجوش دست به تحرکات و اقداماتی علیه این توافق زده‌اند.

شهروندان بحرینی به صورت خودجوش در مخالفت با عادی‌سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی با راه‌انداختن هشتگ "عادی سازی خیانت است" به این توافق واکنش نشان داده و آن را به ترند اول توئیتر در کشورهای عربی تبدیل کردند.

همچنین ساعتی پس از اعلام توافق عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی، گروه‌ها و احزاب این کشور به این خبر واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین جمعه شب ضمن محکوم کردن توافق خیانت‌آمیز رژیم حاکم بر این کشور با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که این اقدام پست و تحریک‌کننده، خدمت شاه بحرین به دونالد ترامپ برای اهداف انتخاباتی است.

جمعیت الوفاق حزب دیگر بحرینی نیز جمعه شب در بیانیه‌ای با محکوم کردن توافق عادی‌سازی رژیم آل خلیفه با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این توافق خیانت بزرگ به اسلام و عربیت است.

در بیانیه این گروه بحرینی آمده است: موضع رژیم بحرین در عادی‌سازی روابط با اسرائیل مشروعیت ندارد و تنها موضع دولت منامه و واشنگتن است نه ملت بحرین.

جمعیت «اقدام اسلامی» (امل) بحرین در بیانیه‌ای به اعلام عادی سازی کامل روابط منامه و تل آویو واکنش نشان داد و این اقدام آل خلیفه را «جنایت» و «بزرگترین تهدید برای امنیت منطقه» برشمرد.

این جمعیت نیز از ملت‌های جهان عرب و اسلام و همه آزادگان جهان خواسته که این جنایت را محکوم کنند و برای متوقف کردن آن از راه‌های دیپلماتیک و قانونی، فشار بیاورند.

رییس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه (۲۱ شهریورماه) از عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد.

براساس بیانیه مشترک رهبران آمریکا، بحرین و رژیم صهیونیستی، آنها در مورد "ایجاد روابط کامل دیپلماتیک میان منامه و تل‌آویو توافق کردند.

ترامپ خبر موافقت بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل را پس از تماس تلفنی با حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی توییتری اعلام کرد.

هنوز دقایقی از این انتشار این خبر نگذشته بود که موجی از خشم، نفرت و انزجار در میان شخصیت‌های سیاسی و مردم کشورهای عربی و اسلامی نسبت به این اقدام خیانت‌بار بحرین به راه افتاد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =