چند خبر کوتاه از استان بوشهر

بوشهر - ایرنا- خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان بوشهر روز دو شنبه اخباری در زمینه‌های مختلف از سراسر این استان تهیه و ارسال کرده‌اند که شماری از آنها در بسته خبری زیر تقدیم مخاطبان شده‌است.

آموزش فراگیر کمک‌های اولیه در استان بوشهر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: همزمان با ۱۲ سپتامبر روز جهانی کمک‌های اولیه، این جمعیت آمادگی ارائه آموزش‌های کمک‌های اولیه به عموم مردم استان را دارد.

غلامرضا حاجیانی افزود: این جمعیت مانند همیشه آماده ارائه خدمات آموزشی برای همه قشرها ازجمله دستگاه‌های اجرایی، نهادهای دولتی و خصوصی، بخش‌ها و روستاها با همکاری خانه‌های هلال را دارد.

وی گفت: در هر خانه حضور یک نفر آشنا به آموزش‌های کمک‌های اولیه ضروری است که در زمان اضطرار امکان رسیدگی به فرد مصدوم را دارد.

وی افزود: با توجه به شرایط ویژه جامعه از لحاظ شیوع بیماری کرونا ، کلاس‌ها با احتساب حداقلی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال جریان است.

ویزیت ثبت شده در سامانه نسخه نویسی الکترونیک در استان بوشهر از مرز ۱۰۰ هزار ویزیت گذشت

مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهرگفت:با تلاش و همت ۲۶۰ مطب و مراکز فعال در طرح نسخه نویسی الکترونیک تعداد ویزیت ثبت شده در سامانه از مرز ۱۰۰هزار مورد گذشت و ۵۴هزار نسخه از این موارد نیز بصورت الکترونیک تجویز و خدمات به بیمه شدگان ارائه شده است.

دکتر پرویز رمضانی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: کاهش بار مالی، حذف دفترچه، صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، مدیریت نحوه ارائه خدمات و رسیدگی برخط اسناد پزشکی از جمله مزایای نسخه نویسی الکترونیک است.

وی افزود : با اجرای نسخه نویسی الکترونیک ، امکان مدیریت منابع از طریق رعایت اصول علمی و تجویز منطقی دارو و خدمات پاراکلینیک فراهم می شود و از مراجعه مکرر و هزینه های غیر ضروری پرهیز می‌شود.

رمضانی گفت:۱۰۰ درصد نسخه نویسی پزشکان طرف قرارداد این بیمه در مطب‌های خصوصی این استان به روش الکترونیکی انجام می‌شود.

امام سجاد خاطره عاشورا را در جامعه نهادینه کرد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: امام سجاد (ع) با همت و تلاش خود یاد و خاطره عاشورا را در جامعه اسلامی نهادینه کرد.

علیرضا پولاد روز دوشنبه در همایش مجازی امام سجاد (ع) در بوشهر افزود: امام سجاد (ع) همچنین با تبیین تفکر اصیل اسلامی باعث احیا حکومت اسلامی در جامعه شد.

وی بیان کرد: دوران حیات و  امامت حضرت امام سجاد (ع) در بدترین زمان‎های اسلام بود چرا که به دلیل بسیاری از موضوع‌ها از جمله بدعت‌ها و عقاید گمراه کننده و باطل به عنوان احکام، باید در راستای احیای مجدد اسلام ناب محمدی (ص) و تبیین جایگاه امامت و رهبری اهل بیت (ع) تلاش می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه ترویج ادعیه های معصومین مانند مشعلی فروزان برای جوامع بشری است، اظهار داشت: کتاب صحیفه سجّادیه یکی از نمادهای عرفانی و معرفت شناسی امام سجاد است که مطالعه آن برای هر شیعه ضرورت دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: امام سجاد (ع) در طول ۳۴ سال امامت خود به دلیل شرایط خاص، شیعه را از یکی از سخت‏ ترین دورانهای حیات خویش عبور داد.

فاطمه کرمپور افزود: امام سجاد همچنین با شخصیت بزرگ علمی، اخلاقی و تقوایی زمینه ترویج دین اسلام را فراهم کرد.

وی عنوان کرد: صحیفه سجادیه با تاثیرگذاری فراوان بیشترین اثرگذاری بین ادعیه‌ها دارد زیرا مشتمل بر آموزه‌های اسلامی، توحیدی، عبادی و اخلاقی است.

فرزند اولین شهید انقلاب استان نیز گفت: دوران امام سجاد (ع) خاص است زیرا شروع امامت آن حضرت با جریانی سخت از روز عاشورا روز شهادت پدر و انسان های راستین آغاز شد.

 حجت الاسلام محمد عاشوری فرزند ابوتراب عاشوری اظهارداشت: امام چهارم شیعیان (ع) به عنوان تنها شاهد واقعه کربلا و دیدن تمام صحنه‌های سوزناک عاشورا، بیشترین سختی را در دوران امامت بسر برد زیرا بعد از این حادثه با خیل عظیم اهل بیت به اسارت کشیده شد.  

وی افزود: کثرت عبادت، دستگیری از نیازمندان، خضوع بودن و رفع مشکلات اقتصادی از ویژگی های بارز این امام بود که انجام آن امروزه یکی از الزام‌ها محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =