۹۴۶ برنامه در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش ‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۴۶ برنامه مذهبی و فرهنگی به مناسبت چهل سالگی آغاز دفاع مقدس در این استان اجرا می شود. 

سرهنگ امیرعباس آسمند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازه زمانی اجرای این تعداد برنامه در کهگیلویه و بویراحمد از هفته دفاع مقدس تا پایان امسال است. 

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا اجرای این برنامه ها در کهگیلویه و بویراحمد به صورت مجازی است. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۳۱ شهریورماه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا رژه نیروهای مسلح در کشور و این استان برگزار نمی شود. 

سرهنگ آسمند عنوان کرد: تعدادی برنامه مذهبی و فرهنگی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد برای اجرا به مناسبت ۳۱ شهریورماه و هفته  دفاع مقدس امسال پیش بینی شده است. 

وی ابراز داشت: یکی از این برنامه ها برگزاری همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت همزمان با سراسر کشور در یاسوج و مراکز شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. 

سرهنگ آسمند گفت: زمان آغاز این همایش در شهر یاسوج از ساعت هشت صبح و مکان آن نیز مصلای امام خمینی (ره) است. 

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم این همایش در شهر یاسوج بهره مندی شرکت کنندگان از بیانات رهبر معظم انقلاب در قالب  برنامه ویدئوکنفرانس است. 

سرهنگ آسمند افزود: قبل از آغاز این همایش در شهر یاسوج نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس افتتاح و با حضور مردم، خانواده شهدا،  جامعه ایثارگران و جمعی از مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از چند کتاب تاریخ شفاهی رونمایی می شود. 

وی بیان کرد: هفته دفاع مقدس امسال ۵۰۰ رزمنده در یاسوج، ۳۰۰ رزمنده در دوگنبدان و در هر کدام از دیگر شهرستان ‌های کهگیلویه و  بویراحمد نیز از ۱۵۰ رزمنده با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل می ‌شود. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۶ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب  کرده است. 

۳۱ شهریورماه تا ۶ مهرماه هر سال به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =