مجموعه کتاب‌ «قصه‌های کوتی‌کوتی» به ترکی استانبولی منتشر شد

تهران - ایرنا - مجموعه کتاب‌ «قصه‌های کوتی‌کوتی» نوشته فرهاد حسن‌زاده پس از انتشار به زبان‌های مالایی، انگلیسی و عربی، از سوی انتشارات Mevsimler کشور ترکیه به زبان ترکی استانبولی منتشر شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، شام سرد شد کوتی‌کوتی، سرما نخوری کوتی‌کوتی و دنیا را بلرزان کوتی‌کوتی، عنوان سه اثر این مجموعه است که ناشر ترکیه‌ای آن را منتشر کرده است.
مجموعه‌ کتاب قصه‌های کوتی‌کوتیکه با تصویرگری هدی حدادی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است، داستان هزارپای آبی رنگ و دردسرهای اوست که در این سال‌ها یکی از آثار موفق عرصه‌ ادبیات کودک و نوجوان ایران بوده است.
این مجموعه که به زبان‌های مالایی، انگلیسی و عربی نیز به چاپ رسیده است، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر شد.
پیش‌تر نیز کتاب خانه‌ام کجاست؟ به نویسندگی و تصویرگری رضا دالوند از سوی همین انتشارات به چاپ رسیده است.
بر اساس این خبر، حق نشر (کپی‌رایت) رمان‌های هستی و زیبا صدایم کن نوشته‌ فرهاد حسن‌زاده در سال گذشته به انتشارات دیگری از کشور ترکیه با عنوان Timas Yayinlari واگذار شد که به‌تازگی رمان پرمخاطب زیبا صدایم کن به چاپ دوم رسیده است.
کتاب‌های قصه‌های کوتی‌کوتی با حمایت شورای گرنت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

برگزاری سلسله نشست‌های شعر و داستان آفرینش

انجمن شاعران و نویسندگان نوجوان کانون پرورش فکری نشست‌های خوانش شعر و داستان ‌را با عنوان شعر و داستان آفرینش به‌صورت آنلاین برگزار می‌کنند.  در این نشست‌ها که هفته‌ای یک‌بار برگزار می‌شود، آثار اعضای شرکت‌کننده‌ در انجمن‌های شاعران و نویسندگان نوجوان کانون نیز مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
نشست‌های «شعر و داستان آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک هفته به شعر و یک هفته به داستان اختصاص دارد، نشست‌ شعر روزهای دوشنبه‌ و نشست داستان روزهای چهارشنبه در ساعت ۲۰ به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
اولین نشست زنده داستان‌خوانی ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۲۶ شهریور با اجرای حسین دهلوی، عباس جهانگیریان دبیر انجمن نویسندگان کانون و کارشناس نشست برگزار و آثار دو عضو انجمن داستان کانون نیز نقد و بررسی می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این نشست‌ها به صفحه‌های اینستاگرام انجمن شاعران و انجمن نویسندگان نوجوان کانون مراجعه کنند.
 اولین جلسه از سلسله نشست‌های شعرخوانی روز دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ با اجرای حسین دهلوی و محمدسعید میرزایی دبیر انجمن شاعران نوجوان کانون و کارشناس برنامه برگزار شد. در این برنامه اعضای انجمن شاعران نوجوان کانون به شعرخوانی ‌پرداختند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha