۸۰ درصد مدارس خراسان رضوی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: براساس بازدیدهای انجام شده از مدارس توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی، ۸۰ درصد مدارس استان پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت کرده‌اند.

قاسمعلی خدابنده روز دوشنبه در جلسه ویدئوکنفرانس شورای معاونین اداره کل و روسای ادارات آموزش و پرورش استان افزود: جلب اعتماد عمومی به دستگاه تعلیم و تربیت بسیار دارای اهمیت است.

وی ادامه داد:جلب اعتماد همکاران، خانواده‌ها و دانش‌آموزان با ایجاد نظم و شفافیت در امور می‌تواند سطح مشارکت آنها را افزایش دهد که در نتیجه آن بسیاری از مشکلات ما در آموزش و پرورش رفع می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به ناپایداری شرایط موجود گفت: در این شرایط خاص انعطاف‌ پذیری در برنامه‌ها باید به عنوان یک اصل مدیریتی مورد توجه قرار گیرد، لیکن این مهم به معنای تغییر در اهداف سازمانی نیست بلکه با تثبیت اهداف از پیش تعیین شده باید با تغییر در نگاه و نگرش به سوی تغییرات ساختاری و تغییر در روش‌ها حرکت کرد.

وی با اشاره به نقش الگویی رفتار معلمان در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان افزود: مدرسه یک کانون فرهنگی است و همواره باید همه امور فرهنگی، تربیتی و اخلاقی دانش‌آموزان در مدارس مورد توجه قرار گیرد.

خدابنده حساسیت جامعه نسبت به آموزش و پرورش را نشان از اهمیت و جایگاه این نهاد دانست و ادامه داد: باید با همراه ساختن جامعه با اهداف آموزش و پرورش، سطح مشارکت عمومی را افزایش داد و در این مسیر مدیران مدارس می‌توانند نقش اساسی ایفا کنند.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش‌آموز است که حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را تشکیل می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =