دما در ۷ شهر استان بوشهر از ۴۰ درجه عبور کرد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با تداوم روند افزایشی دما، گرمای هوا در هفت شهر این استان به فراتر از ۴۰ درجه سانتیگراد رسید.

پیام مساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت شهرهای برازجان و خورموج دمای ۴۵ درجه، اهرم دمای ۴۴ درجه و کنگان و عسلویه دمای ۴۲ درجه را تجربه کردند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دما در بندر دیر به ۴۳، خارگ به ۴۱ و در جم و دیلم نیز به ۴۰ درجه ساتتیگراد رسید.

مساعدی افزود: در این مدت جم با ۲۴.۵ درجه کمترین میزان دما را داشت و این شهر همچنین در طول این مدت ۱۵ دمای متفاوت(۲۴.۵ تا ۴۰درجه) را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در اغلب ساعت‌ها از وقت امروز و روزهای آینده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بنابراین طی این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی از پدیده های غالب در سطح استان خواهد بود.

وی اظهارداشت: همچنین امروز در ساعت‌هایی از عصر و شب در ارتفاعات شرقی و شمالی استان، رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری های موقت جوی بصورت وزش تندباد لحظه‌ای، رعد و برق و رگبار خفیف و پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

مساعدی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری و در برخی نقاط در طول روز گاهی همراه با غبار محلی، طی صبحگاه در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعت‌هایی از بعد از ظهر و شب در ارتفاعات شرقی و جنوبی استان همراه با افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی و شمالی طی ساعت‌هایی از بعد از ظهر و شب گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر  پیش بینی می‌شود.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۶:۰۶ بامداد، جزر دریا ساعت ۱۳:۴۹ و مد دوم ساعت ۱۹:۵۷ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =