۱۰۷ هزار تن گندم در خراسان رضوی به نرخ تضمینی خریداری شد

مشهد- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: با پایان خرید تضمینی گندم در مجموع ۱۰۷ هزار و ۸۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان خریداری شد.

ایرج ناصری ‌مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حجم خرید نسبت به مدت مشابه پارسال تغییر چندانی ندارد.

وی ادامه داد: خرید تضمینی گندم از ۱۰ خرداد ماه امسال آغاز شد که به قیمت هر کیلو گرم ۲۵ هزار ریال بر اساس پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید انجام گردید.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان بر اساس استعلام از سامانه پهنه‌بندی جهادکشاورزی انجام شد و ۶۰ مرکز خرید در این استان خرید گندم را انجام دادند.

وی افزود: شهرستان‌های مشهد، تربت‌جام، جوین، چناران و نیشابور بیشترین میزان گندم را در این استان تولید کردند و از نظر خرید تضمینی توسط سازمان تعاون روستایی، شهرستان‌های جوین، جغتای، تربت‌جام و تایباد به ترتیب بیشترین خرید را داشته‌اند.

سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =