اسناد پنج طرح مرتعداری به روستاییان دیواندره واگذار شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی استان کردستان گفت: اسناد پنج طرح مرتعداری در قالب احاله مدیریت با تنظیم سند قراردادی در راستای حفاطت و صیانت از مراتع به نماینده مرتعداران روستاهای دیواندره واگذار شد.

به گزارش ایرنا، سعدی نقشبندی روز دوشنبه در مراسم واگذاری طرح‌های مرتعداری که در دفترخانه شماره ۸۷ دیواندره برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور بحث مدیریت و حفاظت از مراتع است چون تا زمانی که مشارکت جوامع محلی نباشد مدیریت مراتع دچار مشکل خواهد شد.

وی تهیه طرح مرتعداری و پلاک گذاری روستاها را از برنامه‌های این سازمان دانست و افزود: با انجام طرح تهیه مرتعداری برای تمام شهرهای استان کردستان، جوامع محلی می‌توانند در بُعد حفاظتی قدم‌های خوبی بردارند و وضعیت بهره وری از مراتع را به خوبی مدیریت کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اضافه کرد: در اجرای طرح ۹ در ۹۹ مصوبات سازمانی در راستای حفاظت و صیانت و همچنین احیای مراتع، پنج طرح مرتعداری به مساحت ۱۲ هزار هکتار در قالب احاله مدیریت مراتع با تنظیم اسناد قراردادی در این دفترخانه رسمی به نماینده مرتعداران واگذار شد.

نقشبندی یادآور شد: ۲۸۵ بهره بردار در روستاهای ابراهیم آباد یاپل، عباس آباد، یاپل، قلعه ریحانه و و زمان خورخوره از مزایای این طرح در راستای صیانت از مراتع بهره مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تا ۲۰ روز آینده سند واگذاری مراتع ۱۵ روستای دیگر شهرستان دیواندره انجام می‌شود، گفت: موضوع واگذاری مراتع در روستاهی دیگر شهرستان‌های استان نیز در دست اقدام است.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha