۱۶۳ تن مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم پذیرش شدند

قم - ایرنا -  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۳ تَن مشکوک و با تشخیص احتمالی به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به بیست و چهارم شهریورماه ۱۲۰ تَن در بخش های مراکز مختلف درمانی قم و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند.

وی ترخیص ۷۶ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۵۵۲ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۹۹ تَن از آنها وخیم است.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =