جهش تولید به نیروی انسانی توانمند و ماهر نیاز دارد

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین لازمه تحقق جهش تولید و رشد اقتصادی را وجود نیروی انسانی توانمند، ماهر و آموزش دیده دانست و گفت: در این راستا باید از همه ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده کنیم .

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام عصر دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی استان، مدرسه را مهمترین نهاد برای آموزش و فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برشمرد و تصریح کرد: برای پرورش نسلی کارآمد که بتواند آینده روشنی را برای کشور رقم بزند باید به فکر راه‌های افرایش سطح مهارت آموزی در فرآیند تعلیم و تربیت بود.

وی با تاکید بر تقویت مراکز کار و دانش و فنی و حرفه‌ای در راستای تحقق جهش تولید و ایجاد توسعه پایدار در استان، اظهار داشت: آموزش و پرورش برای مهارت آموزی دانش آموزان باید بسترهای لازم را بیش از پیش فراهم آورد.

بیدخام با بیان اینکه توجه به موضوع مهارت آموزی در نظام آموزش و پرورش می‌تواند برطرف کننده نیازهای آینده جامعه باشد، افزود: هم اکنون دانش آموزانی که به سمت رشته‌های مهارتی می‌روند، پس از فارغ التحصیلی کمتر دچار بیکاری می‌شوند.

وی، معضل بیکاری را یکی از مهمترین مشکلات جامعه امروز برشمرد و تاکید کرد: افزایش سطح دانش و مهارت نیروهای انسانی، به ویژه افرادی که فاقد شغل هستند از جهت کمی و کیفی می‌تواند بسیار موثر باشد.

این مسوول خاطرنشان کرد: مسوولان ذیربط باید در کنار برگزاری دوره‌های آموزش تئوری برای دانش‌آموزان، در فکر ارایه آموزش‌های عملی و مهارتی نیز برای جوان باشند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با اشاره به ۳۴۰ مرکز فنی و حرفه‌ای در سطح استان، افزود: توجه به موضوع مهارت آموزی و کار و دانش در نظام آموزش و پرورش می‌تواند برطرف کننده بسیاری از نیازهای آینده کشور نیز باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =