یک مسوول : کمبود کره در بازار خراسان رضوی وجود ندارد

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: هیچ کمبودی از نظر کره مصرفی در بازار این استان وجود ندارد و گفته‌ها مبنی بر سهمیه بندی آن کذب است.

محمد جواد ساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرسان این سازمان به صورت مستمر توزیع لبنیات بویژه کره را از سوی شرکت‌های پخش رصد می‌کنند.

وی ادامه داد: در این ارتباط یک سردخانه حاوی هزار و ۲۶۰ تن کره در مشهد شناسایی شد که موضوع تخلف آن توسط بازرسان این سازمان در دست بررسی است و در صورت احراز تخلف، مراتب برای صدور حکم به دستگاه قضایی ارجاع خواهد شد. 

تشکیل ۱۲ پرونده گران فروشی کره

مسوول نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد نیز در این باره گفت: از هفته گذشته تاکنون در پی تشدید نظارتها پیرامون عرضه تخم مرغ و کره در بازار این شهر، ۱۲ پرونده تخلف صنفی مربوط به گران فروشی کره به مبلغ چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تشکیل شده است.

امیر دلداری افزود: سهمیه بندی کره یا کمبود در عرضه این کالا در بازار مشهد وجود ندارد و فروشندگان ملزم به عرضه آن به قیمت خریداری شده با احتساب سود قانونی خود هستند.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت کره نیز وجود ندارد ادامه داد: واحدهای تولیدی کره قدری توزیع آن را کاهش داده‌اند اما کمبودی در این زمینه در بازار خراسان رضوی وجود ندارد و نباید مردم نگران این موضوع باشند.

نیاز سالانه کشور به کره حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن برآورد می‌شود که قبل از تغییر نرخ ارز برای کره، حدود ۳۵ هزار تن از محل واردات و مابقی از محل تولید داخل تامین می‌شد. اخیرا ارز واردات کره از ۴۲۰۰ تومان به ارز نیمایی تغییر یافته و انتظار افزایش قیمت آن در بازار وجود دارد. با این حال شرکت‌های لبنی اعلام کرده‌اند که امکان تولید کره با قیمت کمتر از بازارهای جهانی در کشور وجود دارد و تا یک ماه آینده وضعیت بازار کره متعادل خواهد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =