۲۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۶
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84038752
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت پسته از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد

تهران-ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی ورامین گفت: برداشت پسته از سطح ۴ هزار هکتار از باغات پسته این شهرستان آغاز شد.

محسن بنائیان روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر بیش از ۸ هزار هکتار از اراضی جنوب دشت ورامین زیر کشت پسته رفته است که با توجه به شرایط آب و هوایی شهرستان ، این گیاه در این منطقه رشد مناسبی داشته و محصول مناسبی تولید می کند.
وی افزود : از مجموع ۸ هزار هکتار باغات پسته شهرستان ، ۴ هزار هکتار آن بارور بوده و محصول تولید می‌کند.
وی میانگین برداشت پسته در باغات شهرستان را ۲ هزار کیلوگرم پسته خشک در هکتار اعلام کرد و افزود : پیش بینی می‌شود که امسال بیش از ۸ هزار تن محصول پسته از باغات شهرستان برداشت شود.
مدیرجهاد کشاورزی ورامین گفت: پسته تولید شده در مزارع شهرستان ورامین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و اکثر پسته تولیدی به کشورهای دیگر صادر می گردد.
وی تصریح کرد: مهمترین ارقام پسته ای که در شهرستان ورامین کشت می‌شود شامل احمدآقایی، اکبری، کله قوچی و فندقی است که ۷۰ درصد از پسته های ورامین را نوع احمدآقایی تشکیل می‌دهد.
بنائیان اظهار داشت : تولید کنندگان پسته شهرستان ورامین با استفاده از روش های نوین آبیاری توانسته اند تا با مدیریت آب کشاورزی ، ضمن افزایش سطح زیر کشت ، راندمان تولید را نیز به سطح مطلوب برسانند به طوری که هم اکنون تمامی اراضی زیر کشت پسته شهرستان ورامین با شیوه های نوین ،آبیاری می شوند.
شهرستان ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که با توجه به کمبود آب زراعی تنها ۳۸ هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می رود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =