کارفرمایان به ازای بکارگیری هر فرزند مددجو ۵۰میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت:  کارفرمایانی که فرزندان مددجویان کمیته امداد را بکار گیرند علاوه بر معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت سه تا پنج سال به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه نیز به آن‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا ، یحیی صادقی روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان کهنوج هدف اصلی این نهاد را توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و گفت: کمیته امداد به ‌منظور حمایت و توسعه طرح‌های اشتغال مددجویان و پایدارسازی این طرح‌ها در سال جهش تولید  به دنبال ایجاد و مدیریت زنجیره ارزش است.

صادقی خاطرنشان کرد این نهاد به دنبال این است تا با کسب منبع درآمد برای حجم عظیم مراجعات به این نهاد و خانواده‌هایی که تحت حمایت این نهاد هستند منبع درآمدی ایجاد کند تا این خانواده‌ها بتوانند روی پای خود بایستند.

وی با توجه به آمار اشتغال ایجادشده توسط این نهاد گفت: در سه‌ماهه نخست امسال بالاترین میزان ایجاد اشتغال استان و ثبت در سامانه رصد مربوط به کمیته امداد بوده است که بیش از ۴۰ درصد اشتغال استان کرمان طی این مدت توسط کمیته امداد انجام‌شده است.

 مدیرکل کمیته امداد استان کرمان  از اختصاص ۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کمیته امداد کهنوج در سال گذشته خبر داد و گفت: با اختصاص این میزان تسهیلات اشتغال به این شهرستان ۳۲۰ شغل برای مددجویان و اقشار نیازمند کهنوجی در سال گذشته ایجادشده است و در سال جاری نیز ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به کمیته امداد کهنوج اختصاص داده‌شده که با اختصاص این میزان اعتبار باید حدود ۵۰۰ شغل امسال در این شهرستان ایجاد شود.

صادقی تأکید کرد: رسالت ما امدادگران کمیته امداد بسیار سنگین است و مأموریت سختی نیز بر عهده ماست که باید به‌دور از مسائل حاشیه‌ای برای خدمت‌رسانی به محرومان تلاش کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره  به تلاش‌های این نهاد برای فراهم کردن زمینه ازدواج آسان زوج‌های جوان تحت پوشش گفت: این نهاد با تأمین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت و هم‌چنین پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =