۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84038740
۰ نفر

برچسب‌ها

طالبان: اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه دیگران را نمی‌دهیم

کابل - ایرنا - سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد: طالبان به هیچ کسی اجازه نمی دهد که از خاک افغانستان به عنوان سنگر علیه دیگران استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، «محمدنعیم وردک» روز چهارشنبه در توئیتی نوشت : افغانها باید خودشان مشکلات داخلی را حل کنند و هیچ کشور خارجی نباید در مسائل داخلی و روند صلح این کشور مداخله کند.  گروه طالبان ملزم به رعایت توافقنامه امضاء شده بین طالبان و آمریکایی‌ها است و آمریکا با متحدان خود نیز باید با مسئولیت در این رابطه رفتار کنند.

سخنگوی گروه طالبان تأکید کرد :جنگ این گروه برای قدرت نیست بلکه  در مقابل اشغال و برای آزادی افغانستان و نظام اسلامی بوده است و به دیگران اجازه نمی دهیم که ثبات، امنیت و استقلال افغانستان را تهدید کنند و درعین حال اجازه استفاده از خاک افغانستان را علیه دیگران  نیز نخواهیم داد.

وردک گفت: رییس تیم مذاکره کننده طالبان نشست کنونی را فرصت مناسب برای حل جنگ ۴۰ ساله این کشور می داند و تاکید کرده که باید در فضای امن به مذاکرات ادامه دهیم.

«احمدنادر نادری» سخنگوی هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان هم در صفحه فیسبوک خود نوشت: رییسان هر دو هیأت در نشست دیروز سخنرانی کردند و در باره نهایی کردن دستورالعمل ها و فعالیت گروه تماس نظرات خود را در باره برنامه‌های صلح مطرح کردند.

نادری افزود: در موارد مطرح شده  اجماع نظر وجود دارد و رییسان هر دو طرف تأکید کردند که در جریان مذاکرات شکیبایی و بردباری به کار گرفته شود.

همزمان با آغاز مذاکرات صلح  بین افغانستانیدر دوحه قطر در دو روز گذشته چشم و گوش افغان‌ها به دنبال مذاکرات رسمی و نتایج گفت وگوهای صلح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =