معاون استاندار فارس: امکانات شهرستان‌ها در خدمت ترویج نماز قرار گیرد

شیراز-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: همه امکانات شهرستان‌ها باید در خدمت گسترش فرهنگ اقامه نماز قرار گیرد و  از شیوه‌های اثرگذار همچون زبان هنر، محبت، اخلاق خوب و شرح صدر استفاده شود چرا که روش های آمرانه تاثیری بر تشویق افراد برای اقامه نماز نخواهد داشت.

به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه شورای اقامه نماز استان که با حضور اعضای شورا و ارتباط ویدئو کنفرانسی با فرمانداران برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به اینکه محوریت موضوع نماز در سال جاری، نماز و مدرسه و نماز و دانش آموز است فرماندارن و اعضا ستاد همه ادارات و نهادها ، آموزش و پرورش باید کمک کنند تا این امر مهم به بهترین نحو تحقق یابد.
معاون استاندار فارس خطاب به دست اندرکاران اقامه نماز و فرمانداران از آنها خواست از فرصت های توسعه و ترویج همچون  پیام‌های رهبری و اجلاسیه ها و عزم جدی دولت در ترویج فرهنگ نماز، دستورالعمل ۱۲ بندی وزارت کشور، قوانین حمایتی نماز و وجود نیروهای متعهد و علاقه مند به نماز در سطح شهرستان ها و استان استفاده کنند.
استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، صدا و سیما، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی برای ترویج نماز از دیگر مواردی بود که رییس شورای اقامه نماز استان فارس به آن اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه نماز و مدرسه موضوع محوری سال جاری برای توسعه فرهنگ اقامه نماز است، خاطرنشان کرد: هیات‌های اندیشه ورز با همکاری ستاد اقامه نماز در مدارس تشکیل شوند و این اقدام، همه مدارس دولتی و غیر انتفاعی را پوشش دهد .
وی از دست اندرکاران مدارس خواست، دانش آموزان را در زیباسازی و مدیریت نمازخانه ها و اقامه اذان مشارکت دهند.
قاسم پور با اشاره به شیوع بیماری کرونا بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری نماز جماعت در ادارات و مدارس تاکید کرد.
معاون استاندار فارس همچنین تاکید کرد: روسای آموزش و پرورش، مدیران و معلمان با هدف ایجاد پیوند عمیق بین خانه، مدرسه و مسجد هم پیمان شوند.
 وی همچنین بیان کرد: توجه به مسئله نماز باید درجدول ارزیابی معلمان مورد توجه مدیران باشد.
توجه مدیران به اینکه ساعت جلسات با زمان نماز تداخل نداشته باشد، استفاده از ظرفیت خیرین برای برپایی و یا ترمیم مساجد، نماز خانه های بین راهی و نمازخانه های مدارس، تلاش برای برگزاری اجلاس نماز در شهرستان ها با همکاری فرمانداران ائمه جمعه و جماعات، مامور شدن تیم های تخصصی برای تولید محتوای جذاب و مناسب با تکنولوژی های روز از دیگر مواردی بود که قاسم پور بر لزوم توجه به آنها در شورای اقامه نماز استان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =