قالیباف: ملت‌ها هرگز تسلیم توطئه دشمنان نمی‌شوند

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروزه مشاهده می‌شود برخی دولت‌های عربی تحت فشار مستکبران درصدد عادی سازی اجباری روابط با رژیم صهیونیستی هستند، باید به ملت‌های آنها توجه شود زیرا مردمان این کشورها حاضر به تحمل رژیم صهیونیستی نیستند.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در دیدار نوری مالکی رییس ائتلاف دولت قانون و نخست‌وزیر پیشین عراق، با اشاره به اهمیت فعالیت پارلمان‌ها در پیشرفت کشورها، گفت: نمایندگان پارلمان می‌توانند با نظارت دقیق بر اجرای قوانین، زمینه رضایت‌مندی مردم را ایجاد کنند و دستیابی به این مهم عامل وحدت خواهد بود.

رییس قوه مقننه با اشاره به خصایص حکمرانی در جامعه اسلامی تصریح کرد: اگر مسوولان کشورها به‌ویژه کشورهای مسلمان  به وظایف خود به خوبی عمل کنند، بدون شک توطئه‌های دشمنان نقش برآب خواهد شد.

قالیباف با تاکید بر اینکه اگر مشارکت و نقش مردم و ملت‌ها قوی شود، دولت‌ها نیز قوی خواهند شد، گفت: بر این اساس اگر امروزه مشاهده می‌شود برخی دولت‌ها تحت فشار مستکبران درصدد عادی سازی اجباری روابط با رژیم صهیونیستی هستند، باید به ملت‌های آنها توجه شود زیرا مردمان این کشورها حاضر به تحمل سلطه مستکبران نیستند.

رییس مجلس با تمجید از رای پارلمان عراق مبنی خروج آمریکا از عراق تحقق آن را گامی مهم خواند.

باید مقابل روند عادی سازی روابط با اشغالگران قدس ایستادگی شود

نوری مالکی رهبر ائتلاف دولت قانون عراق نیز در این دیدار ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مسوولان جمهوری اسلامی ایران در حمایت مستمر از محور مقاومت، امنیت و ثبات منطقه و به‌ویژه عراق گفت: قطعا مواضع جمهوری اسلامی ایران موجب شده جبهه مقاومت برابر توطئه‌های دشمنان اسلام و مسلمانان ایستادگی کند و به پیروزی برسد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه عادی سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی موجب بروز چالش برای جامعه اسلامی شده است، تصریح کرد: باید با همفکری و همگرایی مقابل روند عادی سازی روابط با اشغالگران قدس ایستادگی شود.

رهبر ائتلاف دولت قانون عراق گفت: روابط انور سادات در مصر با رژیم صهیونیستی در جریان جنگ و شرایط پس از این مهم رخ داد اما این دسیسه اکنون با فشارهای سیاسی و اقتصادی در حال رخ دادن است که باید برای آن تدبیر شود.

مالکی اظهار کرد: اعتقاد دارم ملت‌های قوی می‌توانند برابر نفوذ بیگانگان ایستادگی کنند از این رو اگر دولت‌ها تسلیم فشار دشمنان شوند، ملت‌ها مقامت خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =