استخدام نیرو در فارس در پی تاسیس ۷ فرمانداری و ۱۷ بخشداری جدید

شیراز-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی، ۱۰۰ سهمیه استخدامی به واحدهای تابعه این استانداری تخصیص یافته که این تعداد بر اساس میزان خروجی نیروی انسانی تا سال ۱۴۰۰ و همچنین تامین نیروی انسانی واحدهایی است که به تازگی شکل گرفته‌اند.

به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس ، عبدالرضا قاسم پور در این زمینه به تاسیس هفت فرمانداری و ۱۷ بخشداری جدید  اشاره کرد و اولویت جذب نیروها را در مناطق کمتر توسعه یافته عنوان کرد.
هیات دولت دهم مهرماه ۹۸ با تشکیل هفت شهرستان جدید و ارتقای فرمانداری شهرستان‌های مرودشت و کازرون به فرمانداری ویژه موافقت کرد و این مصوبه پانزدهم مهر ۹۸ از سوی معاون اول رییس جمهوری برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ شد.
براساس تصمیم هیات دولت بخش‌های زرقان، بیضا، اوز، سرچهان، خفر، آباده‌طشک و قائمیه به شهرستان ارتقا یافتند و نام آباده‌طشک به «بختگان» و همچنین قائمیه نیز به «کوه‌چنار» تغییر یافت.
هیات دولت همچنین ۲۲  آبان‌ماه ۹۸
با دایر نمودن فرمانداری ویژه در شهرستان داراب واقع در استان فارس نیز موافقت کرد.

شرایط واجدان شرایط شرکت در آزمون استخدامی
به گفته معاون استاندار فارس، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های کشور از طریق سایت سازمان سنجش کشور اعلام شده است.
قاسم پور تاکید کرد: داشتن حداقل بیست سال تمام و حداکثر ۲۵ سال تمام برای دارندگان مدرک دیپلم، حداکثر ۳۵ سال تمام برای دارندگان مدرک لیسانس، حداکثر ۴۰ سال برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر ۴۵ سال برای دارندگان مدرک تحصیلی دکترا الزامی است.
وی بیان کرد: مواد آزمون عمومی شامل فناوری اطلاعات ،ریاضی، آمار، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی وحقوق اساسی، هوش و توانمندی‌های عمومی است.
معاون استاندار فارس یادآور شد:  داوطلبان در صورتی می توانند در امتحان مشترک فراگیر ثبت نام نمایند که مقطع رشته و گرایش مندرج در متن گواهی نامه موقت یا دانشنامه مدرک تحصیلی آنان مطابق با شرایط احراز مشاغل قید شده در دفترچه ثبت نام یکسان باشد.
قاسم پور با بیان اینکه نام‌نویسی برای شرکت در آزمون از ۲۰تا ۲۹ شهریور در سایت سازمان سنجش انجام می‌شود گفت: زمان برگزاری آزمون نیز روز جمعه ۹ آبان ماه خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =