نیمار بعد از «لو کلاسیک» داغ پارک‌دوپرنس؛ «کاش بازیکن نژادپرست مارسی را می‌زدم»

تهران- ایرنا- بدنبال دیدار پرحاشیه و جنجالی شب گذشته پاری‌سن‌ژرمن برابر مارسی که با اخراج پنج بازیکن همراه شد، «نیمار» بازیکن حریف را به نژادپرستی متهم و در توییتی از اینکه با او برخورد فیزیکی نکرده است، ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش ایرنا، دیدار این دو تیم که در محافل فوتبالی با نام «لو کلاسیک» شناخته می‌شود، به طور معمول پرحاشیه و داغ است اما نبرد شب گذشته داغ‌ترین تقابل آنان بود به طوری که در پایان دیدار پنج بازیکن از زمین بازی اخراج شدند.

در جریان این دیدار، داور دیدار ۱۴ کارت زرد به بازیکنان دو تیم نشان داد؛ دیداری که در نهایت با پیروزی یک بر صفر مارسی همراه شد تا نخستین برد آنان برابر پی‌اس‌جی از سال ۲۰۱۱ تاکنون رقم بخورد.

درگیری طرفین پیش از نیمه دوم و زمانی که نیمار با «آلوارو گونزالس» آغاز شد و در نهایت با اتهام مرد برزیلی به بازیکن اسپانیایی مارسی مبنی بر نژادپرستی به اوج رسید.

در حالی که نیمار برای مواجهه با نیمکت مارسی به کنار زمین نزدیک می‌شد، یکی از میکروفون‌های کنار زمین صدای نیمار را در حالی که به بازیکن مارسی اشاره می‌کرد، می‌گفت «نژادپرستی، نه؛ نژادپرستی نه.»

سپس بعد از آنکه پنج بازیکن اخراج شدند، نیمار دوباره مدعی شد که وی مورد توهین نژادپرستانه قرار گرفته است و به کمک داور اعلام کرد «توهین نژادپرستانه بود به همین دلیل آن واکنش را داشتم.»

این نخستین بار از سال ۸۵-۱۹۸۴ است که پاریسی‌ها در دو بازی اول خود در رقابت‌های لوشامپیونه تن به شکست می‌دهند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha