سه برنامه شرکت ملی گاز برای عبور بی‌دغدغه از زمستان ۹۹

تهران - ایرنا - برای عبور بی‌دغدغه از زمستان ۹۹ و اطمینان از پایداری و تاب‌آوری انتقال گاز، برنامه مشخصی را در سه فاز تعمیرات پالایشگاهی، خطوط لوله و مخازن ذخیره‌سازی تدارک دیده‌ایم.

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، «حسن منتظرتربتی» معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، گفت: امروز در بخش پالایشگاهی از ۱۸ پالایشگاه موجود، تعمیرات اساسی ۱۱ پالایشگاه به اتمام رسیده، دو مورد در دست اقدام و تعمیرات پنج پالایشگاه دیگر، تا پایان مهرماه نهایی می‌شود.

وی افزود: اجرای این عملیات موجب می شود تا اطمینان در پالایشگاه‌ها افزایش یابد و به این ترتیب، می‌توانیم تولید را به میزان حداکثر برسانیم و مطمئن باشیم که انتقال پاک، ایمن و بهره‌ور گاز انجام خواهد شد.

تربتی با بیان این که در بخش شرکت انتقال و خطوط لوله، از ۷۷۴ آیتم مربوط به پیگرانی، موفق شده‌ایم که تا به امروز، ۷۰ درصد آن را به اتمام برسانیم و اضافه کرد: براساس برنامه ریزی تا پایان مهرماه، بقیه آن انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران پیرامون مخازن ذخیره‌سازی که سومین فاز از پیش تعیین شده، گفت: فصل زمستان بسیار مهم و راهبردی برای شرکت گاز محسوب می‌شود و تاکنون ۳۲ درصد بالاتر از برنامه عمل شده و ذخیره‌سازی مخازن با موفقیت انجام شد که این امر می‌تواند در ذخایر راهبردی در فصل زمستان بسیار یاری‌دهنده باشد.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان، با بیان اینکه سال گذشته کل برداشت گاز از منابع، حدود ۲۷۰ میلیارد مترمکعب بوده، تأکید کرد: همزمان با افزایش مصرف گاز و توسعه شبکه خطوط لوله و بهره‌برداری از تأسیسات جدید تقویت فشار، در مجموع، گازی تولید نشد که برای انتقال و توزیع آن مشکلی وجود داشته باشد و این روند همچنان برای امسال نیز ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =