۱۶۰ واحد مسکونی برای ایتام در کرمانشاه ساخته می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: با همکاری و مساعدت موسسه خیریه عترت بوتراب ۱۶۰ واحد مسکونی برای ایتام در استان ساخته می‌شود.

«هوشنگ بازوند» روز دوشنبه در جمع مسوولین موسسه خیریه عترت بوتراب افزود: ما از تلاش ها و اقدمات موثر مسئولین این موسسه در استان حمایت و پشتیبانی می کنیم و امکانات لازم برای ساخت واحدهای مسکونی برای ایتام با جدیت فراهم خواهد شد و دستگاه های ذیربط موظف به همکاری لازم با مدیران این موسسه هستند.

استاندار کرمانشاه افزود: در استان آمادگی لازم برای ساخت ۱۶۰ واحد مسکونی ویژه ایتام وجود دارد و در این زمینه دستگاه های ذیربط باید مقدمات لازم را برای این تعداد واحد در شهرهای استان برای این منظور فراهم کنند.

استاندار کرمانشاه از اداره راه و شهرسازی استان خواست هرچه سریعتر پیگیری لازم را برای تعیین و مشخص کردن زمین در نقاط مختلف استان به ویژه در شهر کرمانشاه برای ساخت بیش از ۱۵۰ واحد مسکونی انجام دهد و همچنین بنیاد مسکن استان نیز ملزم به در نظرگرفتن زمین برای ۲۱ نفر از ایتام در روستاها شد.

وی تصریح کرد: دستگاه های ذیربط برای در نظرگرفتن زمین اقدام کنند و هر کجا که لازم باشد پیگیری لازم  را با وزیر راه و شهرسازی نیز انجام خواهیم داد زیرا تلاش برای خانه دار شدن ایتام در استان بسیار مهم و ضروری است.

وی بیان داشت: همچنین اقدامات لازم برای در اختیار گذاشتن ۱۶۰ عدد لپ تاب و تبلت برای دانش آموزان تحت پوشش این خیریه در استان صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام اداره کل کمیته امداد استان کرمانشاه  از ابتدای سال جاری تاکنون خیران شناسایی شده در مراکز نیکوکاری استان بیش از ۳۸ میلیارد و ۳۰۵ میلیون تومان به نیازمندان اهدا کردند. 

اخبار مرتبط