مشکل آب روستاهای الحاقی به شهر لردگان برطرف شد

شهرکرد- ایرنا -رییس اداره آب و فاضلاب لردگان چهارمحال و بختیاری گفت: با مدیریت و حفر چاه جدید مشکل آب شرب روستاهای الحاقی "شیوانی و "خارون" برطرف شد.

علی خدابخشی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، میزان دبی آب مصرفی روزانه شهر لردگان ۱۵۶لیتر در ثانیه عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان آب شرب از هشت حلقه چاه عمیق و ۵۰ لیتر در ثانیه نیز از چشمه "برم" تامین می‌شود.

وی با اشاره به افت فشار آب در فصل گرم سال در روستاهای الحاقی با جمعیت حدود ۹ هزار نفری ،تصریح کرد: با دریافت مجوز حفر چاه جدید در محدوده این روستاها با دبی آب ۲۰ لیتر در ثانیه، مشکل افت فشار آب این مناطق مسکونی تا پنج سال آینده برطرف شد.

رییس اداره آب و فاضلاب شهری لردگان، شیوع ویروس کرونا و استفاده از کولر آبی را علت اصلی بالارفتن مصرف آب شرب شهری لردگان در بهار و تابستان امسال عنوان کرد و افزود: اطلاع‌رسانی در خصوص مدیریت مصرف آب و خنک شدن هوای منطقه ، تاثیر مستقیم در مصرف حجم آب لردگان داشته است. 

خدابخشی، با اشاره به بهره‌برداری از تصفیه‌خانه شهر لردگان در نیمه نخست امسال با اعتباری افزون بر ۳۸۰ میلیارد ریال گفت: این طرح از سال ۱۳۸۴ در ۲ بخش ساخت تاسیسات تصفیه‌خانه و اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب آغاز شد و هم‌اکنون جمعیت ۴۴ هزار نفری در شهر لردگان و روستاهای اطراف آن را پوشش می‌دهد.

وی افزود: این طرح در این زمینی به مساحت ۲.۷ هکتار احداث با ۹۰ کیلومتر شبکه اصلی و فرع جمع‌آوری فاضلاب اجرا شده است.

خدابخشی تاکید کرد:این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۶ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و با روش لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر به همراه اجرای خطوط انتقال به طول ۲.۱ کیلومتر در مدار مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و پیش‌بینی یک مدل سه هزار متر مکعبی نیز در آینده در این طرح ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =